سبد خالی است
دانستنی های شیرآلات

قیمت شیر روشویی ارزان تا لوکس - خرید شیر روشویی

 قیمت شیر روشویی ارزان تا لوکس - خرید شیر روشویی

نکات مهم در خرید شیر روشویی

انتخاب و خرید شیر روشویی مناسب در تغییر دکوراسیون و حال و هوای فضا تاثیر بسیاری دارد. علاوه بر قیمت شیرآلات و نکاتی که در مورد خرید شیرآلات اهرمی مناسب در راهنمای انتخاب بهترین شیرآلات بررسی شد، نکات خاص تری نیز باید در زمان خرید شیرآلات روشویی مورد توجه قرار گیرند تا در کنار زیبایی، کیفیت و قیمت شیر روشویی بررسی شوند.

buying basin mixer-faucet-best faucet

قیمت شیر روشویی

قیمت شیر روشویی ارزان

با وجود تفاوت قیمت شیر روشویی در مدل های مختلف شیرآلات کاویان، کیفیت تمام شیرهای روشویی کاویان یکسان است. شمش برنج استاندارد ماده اولیه تمام آنهاست (با زیر 2.5 درصد سرب، 58 تا 60 درصد مس، روی و ناخالصی های مجاز). واحد کنترل کیفیت نیز مسئولیت کنترل نهایی آبکاری و پرداخت قطعات را پیش از ارائه به بازار بر عهده دارد. قیمت ست شیرآلات ارزان کاویان به دلیل پایین تر بودن کیفیت آن نیست. بلکه وزن کمتر، طراحی اکونومی و در بعضی محصولات فرآیند تولید ساده تر آن است. البته روشویی تیدا که یک شیر روشویی ارزان و کم مصرف به حساب می آید، طرحی انحصاری و ثبت شده و ظاهری منحصربفرد دارد. شیرآلات کاویان با تولید شیر روشویی ارزان تیدا، امکان خرید شیر روشویی متفاوت اما با قیمت مناسب را فراهم آورده است. با مقایسه مدل های شیر روشویی ارزان قیمت موجود با مدل تیدا متوجه تفاوت آن خواهید شد.

cheap faucet-best faucetcheap faucet-best faucetcheap faucet-best faucetcheap faucet-best faucet

نکته ای که در خرید شیر روشویی ارزان قیمت اهمیت بیشتری پیدا می کند، خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد. در صورت نداشتن گارانتی از شرکتی معتبر، ممکن است جذابیت قیمت شیرآلات اهرمی ارزان شما را دچار دردسر جدی نماید.

basin mixer price-faucet-best faucet

قیمت شیر روشویی لوکس

چرا قیمت شیر روشویی لوکس  کاویان بالاتر است؟ معمولا دلیل بالاتر بودن قیمت شیرآلات لوکس علاوه بر وزن بیشتر، طراحی خاص و ارگونومی بهتر آنها می باشد. مراحل تولید شیرآلات لوکس نیز دشواری بیشتری نسبت به شیرآلات معمولی دارد. تمام روشویی های لوکس کاویان، امکان نصب آسان دارند و بدون نیاز به لوازم معمول، توسط کاربران غیر فنی و با دست قابل نصب هستند.

luxury faucet-best faucet       luxury faucet-best faucet         luxury faucet-best faucet     luxury faucet-best faucet      luxury faucet-best faucet       luxury faucet-best faucet     luxury faucet-best faucet       luxury faucet-best faucet       luxury faucet-best faucet

قیمت شیر روشویی متوسط

علاوه بر دو گروه شیر روشویی ارزان قیمت و شیر روشویی لوکس، شیرآلات کاویان، شیرهای روشویی با قیمت متوسط را نیز ارائه می کند. از نظر وزنی، شیرآلات این گروه تقریباً بین شیرآلات روشویی ارزان و شیرآلات روشویی لوکس قرار دارد. برای مشاهده انواع قیمت شیر روشویی به صفحه شیر روشویی از منوی محصولات بر حسب کاربرد مراجعه نمایید و با استفاده از فیلتر قیمت، بازه قیمت شیر روشویی مورد نظر خود را تعیین نمایید.

         mid-range-price-best basin mixer           mid-range-price-best basin mixer                 mid range price faucet-best basin mixer                mid range price faucet-best basin mixer                mid range price-best basin mixer

نوع شیرآلات روشویی مورد نیاز را پیش از خرید شیر روشویی مشخص کنید.

علاوه یر قیمت شیر روشویی، پیش از خرید شیر روشویی باید نوع شیرآلاتی که برای سینک مورد نظر شما کاربردی است، مشخص گردد. شیر روشویی پایه بلند برای نصب در کنار سینک های روشویی فانتزی و سینک هایی مناسب است که بر روی آنها محلی برای نصب شیرآلات وجود ندارد. شیرآلات روشویی رایج برای بسته شدن بر روی سینک های روشویی معمول مناسب می باشند.

خرید شیر روشویی کلاسیک دو پایه

اگر سینک روشویی شما دارای دو سوراخ است، خرید شیر روشویی از نوع شیر تو کاسه دو پایه (همان شیرآلات پیچی کلاسیک اما دارای دو پایه) مناسب ترین انتخاب است. کنترل آب سرد و گرم در این نوع شیرآلات به وسیله دو دستگیره پیچی انجام می گیرد و جریان نهایی آب از یک عَلَم خارج میشود. همچنین می توانید دو عدد شیر روشویی اهرمی با دو خروجی جداگانه آب (یکی مربوط به آب سرد و دیگری مربوط به آب گرم) خریداری نمایید که چندان کاربردی نمی باشد و سیستمی بسیار قدیمی است. البته در صورتی که تمایل به بستن یکی از سوراخ های سینک روشویی داشته باشید و یا باز ماندن یکی از سوراخ ها برای شما اهمیتی نداشته باشد می توانید از شیر اهرمی روشویی (شیر مخلوط) و یا شیرآلات تکپایه پیچی ِکلاسیک نیز استفاده کنید.

    

 

خرید شیر روشویی اهرمی (شیر مخلوط)

در صورتی که سینک روشویی شما یک سوراخ دارد و یا شیرآلاتی برای تکمیل دکوراسیون مدرن خود خریداری می کنید، شیر اهرمی روشویی انتخاب مناسبی است. در این نوع شیرآلات اهرمی فشار و دمای آب توسط یک دسته اهرمی کنترل می شود. از مزیت های شیرآلات اهرمی، کاربردی بودن، تنظیم راحت تر فشار و دمای جریان خروجی آب و سهولت استفاده می باشد. امروزه شیرآلات اهرمی در مدل های متنوع و به رنگ های متفاوت در بازار وجود دارد. پیش از خرید شیر روشویی، انواع شیرآلات روشویی اهرمی و مشخصات فنی آن ها را مقایسه کنید.

buying basin mixer-faucet-best faucet

خرید شیر روشویی پایه بلند

در صورتی که سینک روشویی شما فانتزی است و شیر روشویی باید در کنار سینک و بر روی کابینت زیر سینک نصب شود، شیر روشویی پایه بلند مناسب ترین انتخاب است.

buying basin mixer-faucet-best faucet

البته در صورتی که مشکل برخورد دسته اهرمی شیر به دیواره سینک و یا دیوار وجود نداشته باشد می توان از شیرآلات روشویی با ارتفاع بیشتر و یا حتی شیر ظرفشویی متناسب با دکوراسیون نیز استفاده کرد. مهمترین نکته در زمان خرید شیر روشویی اطلاع از نوع و ارتفاع سینک روشویی، ابعاد شیر روشویی و محل قرار گرفتن دسته اهرمی شیر روشویی است.

buying basin faucet       buying basin faucet

خرید شیر روشویی توکار دیواری

اگر مانند حالت قبل سینک روشویی شما فانتزی و یا روی کابینتی است، می توانید در زمان خرید روشویی، روشویی هایی که بر روی دیوار نصب می شوند را نیز در نظر بگیرید. در این حالت سه سوراخ بر روی دیوار مورد نیاز است. دو عدد برای دستگیره های شیرآلات و یکی برای علم. در این حالت می توانید از فضای اطراف سینک که آزاد شده است، استفاده های دیگری کنید.

خرید شیرآلات چشمی (شیرآلات سنسوردار)

این شیرآلات اتوماتیک دارای حسگرهایی می باشند که با نزدیک شدن دست به آنها (بدون نیاز به تماس فیزیکی) جریان آب برقرار می شود و زمانی که دست از سنسورها فاصله می گیرند جریان آب قطع می شود. شیرآلات چشمی معمولاً با برق کار می کنند اما باتری تعبیه شده در آنها جلوی از کار افتادن شیر در زمان قطع برق می گیرد. خرید شیر روشویی چشمی مخصوصاً برای بیمارستان ها و اماکن عمومی و سرویس های بهداشتی در نظر گرفته می شوند.

خرید شیر روشویی لمسی

این شیرآلات نیز از گروه شیرآلات هوشمند می باشد. بجای باز و بسته کردن شیر روشویی به وسیله دسته اهرمی، کوچکترین تماس فیزیکی با بدنه (و یا قیمت خاصی از این شیر) جریان آب را قطع و وصل می کند. این نوع شیرآلات بهداشتی برای زمانی مناسب است که دست کاربر آلوده می باشد و تنها یک تماس پشت دست او کافی است تا جریان آب برقرار شود.

خرید شیر روشویی کم مصرف

یکی از مهمترین مواردی که روز به روز اهمیت بیشتری می یابد، مصرف بهینه آب است. قطعه ای که در مصرف بهینه آب نقشی اساسی دارد، پرلاتور (آبفشان) است که با مخلوط کردن هوا با آب، بدون کاهش فشار آب خروجی، صرفه جویی قابل توجهی را پدید می آورد. اگر آبفشان شیرآلات از نوع پرلاتور سکه ای باشد، به راحتی و بدون نیاز به آچار قابل باز و بسته کردن و نظافت خواهد بود. همچنین، قُطر کارتریج نیز بی تاثیر نیست. شیرآلات با کارتریج 25 میلیمتری نسبت به شیرآلات با کارتریج 40میلیمتری، میزان خروجی آب کمتری دارد. اما جای نگرانی نیست چون پرلاتور (کاهنده مصرف آب) فشار مناسب آب خروجی را تضمین می کند. در زمان خرید شیر روشویی در مورد کم مصرف بودن شیرآلات نیز از تولید کننده و یا فروشنده سوال کنید.

cheap faucet-best faucet       luxury faucet-best faucet           luxury faucet-best faucet

خرید شیر روشویی رنگی

زمانی که نوع شیرآلات مورد نظر خود را در خرید شیر روشویی مشخص کردید، نوبت به تصمیم گیری در مورد رنگ شیرآلات می رسد. رنگ آبکاری شیر روشویی به سلیقه و ترجیح شخص شما و دکوراسیون حمام و دستشویی مورد نظرتان بستگی دارد. استفاده از چند رنگ آبکاری در حمام با اینکه غیر معمول است اما به فضا بُعد می بخشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید هارمونی این آبکاری هاست. مثلا اگر لوازم حمام شما به رنگ مسی هستند، می توانید شیرآلاتی به رنگ سفید و یا رزگلد تهیه کنید. همچنین می توانید به ترکیب مات یا براق بود لوازم و آبکاری شیرآلات توجه کنید. در زمان خرید شیر روشویی در نظر داشته باشید رنگ های خنثی مانند کروم، سفید، مشکی و استیل با لوازم حمام و دستشویی به هر رنگی هماهنگی دارند. یکی از دلایل محبوبیت آبکاری کروم نیز همین است. شیرآلات مات کمتر از شیرآلات براق اثر انگشت و لک قطرات آب را نمایان می کنند، این در حالی است که شیرآلات براق ظریف تر به نظر می رسند.

colored basin mixer-best faucet       colored basin mixer-best faucet         colored basin mixer-best faucet     colored basin mixer-best faucet      colored basin mixer-best faucet       colored basin mixer-best faucet       colored basin mixer-best faucet

ابعاد شیرآلات

ابعاد شیرآلات باید نسبت به ابعاد سینک متناسب باشد. حتما پیش از خرید شیر روشویی ابعاد شیرآلات مورد نظر خود را به دقت بررسی نمایید. مثلا اگر قفسه ای بالای روشویی شما نصب است از ارتفاع شیر روشویی اطمینان حاصل کنید تا به قفسه برخورد نکند. همچنین فاصله دیوار تا شیر روشویی را در نظر بگیرید تا با خرید شیر روشویی ای بیش از حد بزرگ با مشکل باز و بسته کردن شیر آب روبرو نشوید. زاویه مناسب پاشش آب از آبریز شیر روشویی به نسبت سینک نیز بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت متناسب نبودن، آب از سینک به بیرون پاشیده شود. علاوه بر این، در زمان خرید شیر روشویی به ابعاد دسته اهرمی، ارتفاع و طول آبریز روشویی توجه کنید تا متناسب با سلیقه و نیاز شما باشد.

خرید شیر روشویی با قابلیت نصب آسان

در هنگام خرید شیر روشویی و یا ظرفشویی جدید و یا زمانی که شیر پیسوار قبلی شما قابل استفاده نمی باشد، حتما به فروشنده درخواست شیر پیسوار را نیز اعلام نمایید. شیر پیسوار، شیری کوچک است که برای قطع و وصل و تنظیم فشار جریان آب در لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان نصب شیر روشویی و ظرفشویی به جای قطع کردن جریان آب در کل ساختمان می توان به راحتی شیر پیسوار لوله مورد نظر را بست و نصب شیرآلات را انجام داد. بهتر است طول شیلنگ های پیسوار حداقل 45 سانتی متر باشد.

easy installation

مورد دیگری که در زمان خرید شیر روشویی روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، قابلیت نصب آسان شیرآلات است که تاثیر چندانی در قیمت شیر روشویی ندارد. نصب آسان برای افراد غیر فنی نیز امکان نصب شیرآلات روشویی و ظرفشویی خود را در منزل فراهم می آورد. اگر شیرآلاتی قابلیت نصب آسان داشته باشد، به جای تعداد زیادی پیچ و مهره، قطعه ای به نام "مُشتی" که مانند واشری بزرگ است، در جعبه قرار دارد و دیگر نیازی به آچار و پیچ گوشتی برای محکم کردن شیر بر روی سینک نیست. پس در زمان خرید شیرآلات روشویی به قابلیت نصب آسان نیز توجه کنید. برای اطلاع از چگونگی نصب روشویی و ظرفشویی و اطلاعات بیشتر در مورد نصب آسان می توانید نحوه نصب روشویی و ظرفشویی را بخوانید.

 

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.

قیمت شیر ظرفشویی ارزان تا لوکس - خرید شیر ظرفشویی

قیمت شیرآلات اهرمی - خرید شیرآلات اهرمی

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

قیمت شیر روشویی ارزان تا لوکس - خرید شیر روشویی

قیمت شیرآلات لوکس کاویان

قیمت شیرآلات ارزان (اقتصادی) و با کیفیت کاویان

چند نکته برای انتخاب رنگ آبکاری شیرآلات

مشکلات قابل حل شیرآلات ظرفشویی

چگونه شیرآلات خود را تمیز کنیم؟

شروع ساخت شیرآلات در ایران به چه سالی برمی گردد؟

6 نکته درباره صرفه جویی در مصرف آب

تاریخچه شیرآلات در جهان

چرا شيرآب سرد هميشه درسمت راست تنه شيرآلات (از روبرو) قرار دارد؟

نظرات شما