سبد خالی است
دانستنی های شیرآلات

قیمت شیرآلات اهرمی - خرید شیرآلات اهرمی

قیمت شیرآلات اهرمی - خرید شیرآلات اهرمی

علاوه بر قیمت شیرآلات بهداشتی و نکاتی که برای انتخاب بهترین شیرآلات اهمیت دارند، سوال دیگری که ممکن است برای بعضی افراد مطرح باشد این است که:

" شیرآلات اهرمی بهتر است یا کلاسیک؟"

برای پاسخ به این سوال بهتر است اول با عملکرد شیرآلات بهداشتی اهرمی و شیرآلات کلاسیک آشنا شویم.

بهترین شیرآلات اهرمی

شیرآلات بهداشتی چه بخش هایی دارد؟

به بیان خیلی ساده در شیرآلات بهداشتی سه بخش اصلی وجود دارد: بخش اول لوله ای است که شیرآلات را به منبع اصلی آب متصل می کند تا آب به درون شیر راه یابد. بخش دوم دریچه ای برای عبور آب و محل قرار گرفتن مسدود کننده جریان آب است که قطع و وصل جریان آب را کنترل می کند. بخش سوم، لوله کوتاهی درون شیرآلات بهداشتی است که مسیر عبور آب را در داخل شیر تا محل خروج آب مشخص می کند.

بهترین شیرآلات اهرمی-بهترین شیرآلات بهداشتی

شیرآلات اهرمی چیست و چگونه کار می کنند؟

در شیرآلات بهداشتی اهرمی جریان آب سرد و گرم به مرکز شیر می رسند و از قطعه ای به نام کارتریج عبور می کنند. دسته کارتریج از طریق دسته شیرآلات اهرمی، توسط مصرف کننده کنترل می گردد. با حرکت دسته شیرآلات اهرمی، سرامیک های کارتریج به صورت افقی بر روی هم می لغزند تا مجراهای ورودی آب گرم و سرد، بسته و باز شوند و نسبت جریان آب سرد و گرم کنترل شود. سپس یک جریان آب واحد در دمای تنظیم شده از طریق لوله درون شیر به سمت خروجی آب (آبریز شیر اهرمی) هدایت می شود.

نکات مثبت شیرآلات اهرمی: نصب، نگهداری و استفاده از شیرآلات اهرمی تک دسته ای راحت تر است و فضای کمتری می گیرد.

نکات منفی شیرآلات اهرمی: ممکن است برای بعضی افراد کار کردن با یک دسته جهت تنظیم دمای آب کمی دشوار باشد.

 

خرید شیرآلات اهرمی

شیرآلات بهداشتی کلاسیک چیست و چگونه کار می کند؟

در این نوع شیرآلات سنتی برای آب سرد و گرم دسته های تنظیم جداگانه ای در دو طرف شیرآلات تعبیه شده است که معمولاً از نوع پیچی هستند. در شیرالات کلاسیک، عملکرد مسدود کننده ای که جریان آب را قطع و وصل می کند، متفاوت است. دستگیره های پیچشی به یک مسدودکننده پیچی متصل هستند. با پیچشِ این دستگیره توسط کاربران، مسدود کننده جابجا می شود و بسته به جهت پیچش یا آب بیشتری از درون شیر عبور داده می شود و یا راه آب تنگ تر و در نهایت بسته می شود. این مکانیزم، میزان آب خروجی را کنترل می کند.

نکات مثبت شیرآلات بهداشتی کلاسیک: ممکن است برای بعضی ها تنظیم دمای آب و یا کار کردن با شیرآلات کلاسیک راحت تر باشد.

نکات منفی شیرآلات بهداشتی کلظاسیک: نصب این شیرآلات به نسبت شیرآلات اهرمی سخت تر است و برای تنظیم آب، راحت تر است که از هر دو دست خود استفاده کنیم.

شیرآلات بهداشتی اهرمی از دید شیرآلات کاویان انتخاب مناسب تری هستند

شیرآلات اهرمی کاربردی تر هستند. اگرچه شیرآلات کلاسیک (با دو دستگیره)، تقارنی دارند که شاید در بسیاری از حمام و دستشویی ها مخصوصاً در دکوراسیون های سنتی مورد توجه باشند، امّا عملاً ست شیرآلات اهرمی از تمام جهات مناسب تر است. تنظیم دمای آب و تمیز کردن آن نیز راحت تر است و آب بندی بهترین شیرآلات بهداشتی اهرمی نیز در طولانی مدت برقرار می ماند.

بهترین شیرآلات اهرمی-بهترین شیرآلات بهداشتی

1. شیرآلات بهداشتی اهرمی با مخلوط کردن آب سرد و گرم و استفاده از یک دسته جهت تنظیم فشار و دمای آب این نوع شیر جای کمتری می گیرد. همچنین میتوان شیرآلات اهرمی را در دمای دلخواه تنظیم کرد و دفعه بعد با همان تنظیمات شیر آب را باز کرد. بهتر است در خروجی علم ظرفشویی پرلاتور دو حالته تعبیه گردد تا ضمن استفاده از حالت خروجی آب بیشتر برای پر کردن کتری و آب پاش، هنگام آبکشی ظروف از حالت دوم با خروجی آب کمتر استفاده شود تا در مصرف آب نیز صرفه جویی شود.

2. شیرآلات ظرفشویی شاوری و شیرآلات آشپزخانه ای که بر روی علم خود دکمه ای جهت تغییر حالت از جریان معمولی به حالت اسپری دارند نیز ممکن است مورد توجه بعضی افراد قرار گیرند. این نوع شیرآلات نیز معمولاً از نوع شیرآلات اهرمی هستند. البته استفاده از پرلاتور یا همان سرشیر کاهنده مصرف آب مناسب نیز به اسپری کردن آب بصورت دائم و صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند.

شیرآلات اهرمی-شیرآلات بهداشتی       شیرآلات اهرمی-شیرآلات بهداشتی

3. بهترین شیرآلات اهرمی که دارای کارتریج سرامیکی هستند معمولاً دوام بیشتر و آب بندی بهتری دارند.

چطور بهترین شیرآلات اهرمی را انتخاب کنیم؟

1. هنگام خرید شیرآلات اهرمی فضای موجود برای نصب شیرآلات را در نظر بگیرید

اگر به دنبال خرید شیرآلات اهرمی هستید، حتما فاصله بین شیر و دیوار پا پنجره پشت آن را در نظر بگیرید. چون ممکن است دسته اهرمی شیر هنگام چرخش با موانع اطراف برخورد کند.

2. هنگام خرید شیرآلات اهرمی به محل نصب شیرآلات قدیمی خود دقت کنید

در صورتی که شیرآلات روشویی و ظرفشویی قدیمی شما بر روی دیوار نصب شده است، برای خرید شیرآلات اهرمی جدید یا آن را از نوع دیواری انتخاب نمایید تا در جای شیرآلات اهرمی قبلی نصب شود و یا اطمینان حاصل کنید که سینک شما دارای حداقل یک سوراخ برای نصب شیر اهرمی و دو سوراخ برای نصب شیرآلات کلاسیک دو پایه است.

luxury faucet-best faucet

3. هنگام خرید شیرآلات اهرمی تعداد سوراخ های سینک را در نظر داشته باشید

اگر می خواهید از شیرآلات کلاسیک به اهرمی تغییر دکوراسیون بدهید حتما تعداد سوراخ های سینک را در نظر بگیرید. بیشتر سینک های قدیمی سه سوراخ دارند، دو تا برای پایه های شیر و یکی هم برای عَلَم. بعضی از شیرآلات ورقه ای برای پوشاندن سوراخ های اضافی دارند اما بعضی شیرآلات اهرمی چنین ورقه پهنی ندارند. در این صورت اگر تمایلی به تعویض سینک خود ندارید، پس از نصب شیرآلات اهرمی مورد نظر می توانید یکی از سوراخ ها را با جاصابونی بپوشانید.

luxury faucet-best faucetluxury faucet-best faucetluxury faucet-best faucetluxury faucet-best faucet

4. شیرآلات اهرمی تنوع بیشتری دارند

با کمی گشت و گذار در بازار شیرآلات متوجه خواهید شد که برندهای شیرآلات خارجی و بهترین برندهای شیرآلات ایرانی مدل های بسیار متنوعی از شیرآلات اهرمی را طراحی و تولید کرده اند. در این بین بهترین شیرآلات ایرانی با ظاهری خاص و استثنائی نیز وجود دارند که برگزیده مسابقات طراحی صنعتی ایران شده اند.

5. قیمت شیرآلات اهرمی تنوع بیشتری دارد

حتماً در هنگام خرید شیرآلات اهرمی متوجه خواهید شد تنوع قیمت شیرآلات اهرمی بیشتر از شیرآلات کلاسیک است. طبیعی است که هر چه طرح های شیر اهرمی موجود در بازار بیشتر باشد، قیمت شیرآلات اهرمی نیز متنوع تر خواهد بود و از شیرآلات ارزان قیمت تا شیرآلات لوکس را پوشش می دهد. نکته مهم این است که قیمت شیرآلات اهرمی ارزان تنها عامل تعیین کننده در انتخاب شیرآلات نیست. ممکن است این قیمت پایین تر در کوتاه مدت به نفع اقتصاد خانواده به نظر بیاید اما در بلند مدت ممکن است باعث دردسر تعمیر و تعویض شیرآلات گردد.

بهترین شیرآلات اهرمی-بهترین شیرآلات بهداشتی

6. شیرآلات اهرمی در انواع آبکاری ها موجود هستند

از آنجا که شیرآلات کلاسیک روز به روز کمتر وارد فرآیند تولید شیرآلات می شوند، علاوه بر تنوع مدل، شیرآلات اهرمی تنوع رنگی بیشتری نیز دارند. امروزه شیرآلات اهرمی کروم، رزگلد، مشکی، شیرآلات سفید و شیرآلات طلایی و زیتونی و... در بازار عرضه می شوند و مصرف کنندگان می توانند با توجه به نکاتی که برای انتخاب رنگ آبکاری شیرآلات اهمیت دارد، شیرآلات مناسب خود را خریداری کنند.

colored basin mixer-best faucet         colored basin mixer-best faucet           colored basin mixer-best faucet      colored basin mixer-best faucet        colored basin mixer-best faucet         colored basin mixer-best faucet         colored basin mixer-best faucet

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.

ارسال نظر
عباس 2 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

بسیار مفید بود

Ali shirzadeh 2 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

عالی👌👌👌

قیمت شیر ظرفشویی ارزان تا لوکس - خرید شیر ظرفشویی

قیمت شیرآلات اهرمی - خرید شیرآلات اهرمی

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

قیمت شیر روشویی ارزان تا لوکس - خرید شیر روشویی

قیمت شیرآلات لوکس کاویان

قیمت شیرآلات ارزان (اقتصادی) و با کیفیت کاویان

چند نکته برای انتخاب رنگ آبکاری شیرآلات

مشکلات قابل حل شیرآلات ظرفشویی

چگونه شیرآلات خود را تمیز کنیم؟

شروع ساخت شیرآلات در ایران به چه سالی برمی گردد؟

6 نکته درباره صرفه جویی در مصرف آب

تاریخچه شیرآلات در جهان

چرا شيرآب سرد هميشه درسمت راست تنه شيرآلات (از روبرو) قرار دارد؟

نظرات شما