,
سبد خالی است
ورود

راهنمای نصب علم دوش دوکاره

راهنمای نصب علم دوش دوکاره
در دو مقاله راهنمای نصب شیرآلات روشویی و ظرفشویی و راهنمای نصب شیرآلات توالت و دوش نحوه نصب شیرآلات را توضیح داده ایم. برای کسانی که تمایل دارند نصب علم دوش خود را بدون تماس با نصاب و شخصاً در منزل انجام دهند، طریقه نصب علم دوش دوکاره را نیز در این مقاله گردآوری کرده ایم.

نحوه نصب علم دوش دوکاره

1. پس از خرید علم دوش دوکاره، با توجه به تصویر، واشر درون جعبه را داخل مهره سردوش (دوش) بزرگ قرار دهید. سپس با دست سردوش (shower head) بزرگ  را به اتصال سردوش بزرگ محکم نمایید. با فشار دست، اتصال سر دوش بزرگ را بر روی علم بلند جا بزنید و پیچ های آلن آن را بوسیله آچار آلن مربوطه محکم کنید.
2. پایه گوشی کوچک را با نگاه داشتن شستی فنری مربوطه از پایین بر روی علم بلند عبور دهید و تا محل مناسب سٌر دهید. سپس جا صابونی را نیز عبور دهید تا در موقعیت مناسب ثابت شود. (مطابق تصویر)
3. شیر جهت دهنده را با فشار دست به انتهای علم بلند متصل نمایید به ‌طوری‌ که دسته شیر به سمت روبرو باشد.
4. مجموعه مونتاژ شده در مراحل قبل را با رعایت فاصله مناسب از شیر آب (با توجه به طول شیلنگ کوتاه) قرار داده و دور محل قرار گرفتن اتصال سر دوش بزرگ و شیر جهت دهنده بر روی دیوار را علامت بزنید.

5. پیچ های آلن قطعه های برنجی انتهای اتصال سر دوش بزرگ و شیر جهت دهنده را باز نمایید و قطعه های برنجی را از محل خود خارج کنید. آن‌ها را در محل علامت‌ها قرار دهید و مرکز علامت زده شود و با دریل سوراخ نمایید. رول‌پلاک‌ های مربوطه را در آن قرار دهید و قطعه های برنجی را با پیچ‌ها روی دیوار ثابت کنید، سپس مجموعه مونتاژ شده را بر روی آن‌ها متصل کنید و پیچهای آلن را محکم نمایید تا ثابت گردد.

6. شلنگ کوتاه را به همراه واشرهای دو طرف آن به ورودی جلویی شیر جهت دهنده و زیر سوپاپ شیر حمام وصل کنید.
7. شیلنگ بلند را به همراه واشرهای دو طرف آن به گوشی کوچک و ورودی عقبی شیر جهت دهنده وصل کنید.
8. درنهایت شیر آب را باز نمایید، در صورت نشتی از اتصالات به آرامی و با فشار کم به وسیله آچار آن ها را محکم نمایید، اگر آب بند نشد صحت انجام مراحل فوق را بررسی نمایید.

ارسال نظر
Atena 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام. سردوش متحرک دستی افتاد زمین شکست. آیا قطعه اش که شکسته و اتصال شلنگ از سردوش رو جدا کرده وجود داره؟ باید چیکار کنم؟ ممنون میشم.

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
2-

سلام دوست عزیز. معمولاً قطعات پلاستیکی سردوش دستی به سختی پیدا میشن. اگر تونستین از فروشگاهی که علم دوش رو از اون خریداری کردین تهیه کنید چه بهتر. اما اگر خیر، بهترین کار تعویض سردوش شکسته هست.

مسعود 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام خسته نباشید لوله آبی که داخل دیوار کار گذاشته شده کج گذاشته شده و من الان نمیتونم شیر آب رو درست نصب کنم وقتی می‌بندم آب میده

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. اگر این زاویه خیلی کم هست به کمک لنگی میشه مشکل رو حل کرد. لنگی های موجود در جعبه تا حدی این انحراف زاویه رو جبران می کنن. می تونید از واشر سیلیکونی نرم تر هم استفاده کنید تا جبران خطا بیشتر بشه. در صورتی که این زاویه زیاد باشه می تونید از 2 عدد چپقی فلزی که مثل زانوی 90 درجه هست برای هر لوله استفاده کنید و زاویه مورد نظرتون رو تنظیم کنید. البته به این روش شیر چند سانت جلوتر از دیوار قرار می گیره.

مهدی 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

باسلام وعرض ادب. من پایه ی که روی دیوار نصب میشه و شیر جهت دهنده به اون نصب میشه رو ندارم لطفا راهنماییم کنید از کجا میتونم تهیه کنم ممنون 🙏

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. پایه نگهدارنده و شیر جهت دهنده همیشه همراه با علم دوش دوکاره هستن و بسته به مدل علم دوش ممکنه از نظر اندازه و مدل متفاوت باشن. بهتره از شرکت یا فروشگاهی که علم دوش رو ازشون خریداری کردین پیگیری کنید.

amir 3 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

با سلام وعرض ادب چجوری میتونم فقط پایه نگهدارنده گوشی کوچک عوض کنم که شکسته ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
4-

سلام دوست عزیز. باید یکی از پایه های نگه دارنده علم دوش که روی دیوار بسته شدن رو آزاد کنید. طبق شکل بالا بسته به اینکه کدوم سمت رو آزاد کردین اتصال سردوش بزرگ و یا شیر جهت دنده رو باز کنید و از همون سمت گوشی نگهدارنده رو سُر بدید تا خارج شه. به همین ترتیب اول گوشی نگهدارنده جدید رو سر جای خودش قرار بدین و باقی قطعات رو در جای اولیه محکم کنید.

رامین 3 سال قبل
لغو
پاسخ
2-

سلام. ما شیر جهت دنده رو میزنیم ولی از گوشی کوچک سردوش آب نمیاد اصلا .از علم بلند آب میاد .لوله ها ها امتحان کردیم بازن.

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
5-

سلام جناب، از پاسخ دیر هنگام عذرخواهی می کنیم. قطعاً تا الان مشکل شما حل شده. اما در صورتی که نیاز به هر راهنمایی دیگه ای داشتین، لطفاً شماره تماستون رو هم بفرمایید تا تیم فنی خدمتتون تماس بگیره.

نظرات شما