,
سبد خالی است
ورود

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

چطور می توان بهترین شیر روشویی را انتخاب کنیم؟ پاسخ این سوال ممکن است در نگاه اول بسیار ساده باشد. اما زمانی که با تنوع موجود در بازار رو به رو می شوید، به پیچیدگی کار پی می برید: هر یک از شیرآلات روشویی، کاربرد و کیفیت متفاوتی دارند. این راهنمای خرید شیر روشویی، با معرفی و مقایسه شیرآلات روشویی، ریسک انتخاب نامناسب را کاهش می دهد.


راهنمای خرید شیر روشویی، فرآیند انتخاب بهترین شیر روشویی را به چند مرحله عملی تقسیم می کند. در اولین مرحله باید کاربرد مورد نظر خود را مشخص کنید؛ چرا که هر یک از شیرآلات روشویی برای کاربردی خاص مناسب تر هستند. سپس با در نظر گرفتن الزامات نصب، ابعاد و قیمت شیر روشویی و آشنایی با انواع مدل های شیر اهرمی روشویی، کلاسیک، شیر روشویی پایه بلند، شیر روشویی چشمی، لمسی، شیر روشویی توکار و ... مناسب ترین شیر روشویی دارای گارانتی معتبر را خریداری کنید.

ویژگی های بهترین انواع شیر روشویی

پیش از خرید انواع شیر روشویی، باید نوع شیرآلاتی که برای سینک مورد نظر شما کاربردی است، مشخص گردد. شیرآلات پایه بلند برای نصب در کنار سینک های روشویی فانتزی و سینک هایی مناسب است که بر روی آنها محلی برای نصب شیرآلات وجود ندارد. در حالی که شیرآلات روشویی رایج برای بسته شدن بر روی سینک های معمول مناسب هستند. ویژگی های بهترین شیرآلات روشویی برای کاربران، بنا به کاربرد مورد نظر و سلیقه شخصی متفاوت است و نیازمند آشنایی با انواع شیرآلات است.

شیر روشویی کلاسیک دو پایه

اگر سینک روشویی شما دارای دو سوراخ است، شیر روشویی از نوع شیر تو کاسه دو پایه (همان شیرآلات پیچی کلاسیک اما دارای دو پایه) مناسب ترین انتخاب است. کنترل آب سرد و گرم در این نوع شیرآلات به وسیله دو دستگیره پیچی انجام می گیرد و جریان نهایی آب از یک عَلَم خارج میشود. همچنین می توانید دو عدد شیر اهرمی با دو خروجی جداگانه آب (یکی مربوط به آب سرد و دیگری مربوط به آب گرم) خریداری نمایید که چندان کاربردی نمی باشد و سیستمی بسیار قدیمی است. البته در صورتی که تمایل به بستن یکی از سوراخ های سینک داشته باشید و یا باز ماندن یکی از سوراخ ها برای شما اهمیتی نداشته باشد می توانید از شیر اهرمی روشویی (شیر مخلوط) و یا شیرآلات تکپایه پیچی ِکلاسیک نیز استفاده کنید.

شیر اهرمی روشویی

در صورتی که سینک روشویی یک سوراخ دارد و یا شیرآلاتی برای تکمیل دکوراسیون مدرن خود خریداری می کنید، شیر اهرمی روشویی انتخاب مناسبی است. در این نوع شیرآلات اهرمی فشار و دمای آب توسط یک دسته اهرمی کنترل می شود. از مزیت های شیرآلات اهرمی، کاربردی بودن، تنظیم راحت تر فشار و دمای جریان خروجی آب و سهولت استفاده می باشد. امروزه شیرآلات اهرمی در مدل های متنوع و به رنگ های متفاوت در بازار وجود دارد.

شیر روشویی اهرمی توکا طلامات؛ به فرم پرنده نشسته

شیر روشویی پایه بلند

در صورتی که سینک روشویی شما فانتزی است و شیر روشویی باید در کنار سینک و بر روی کابینت زیر سینک نصب شود، شیر روشویی پایه بلند مناسب ترین انتخاب است.

البته در صورتی که مشکل برخورد دسته اهرمی شیر به دیواره سینک و یا دیوار وجود نداشته باشد می توان از شیرآلات روشویی با ارتفاع بیشتر و یا حتی شیر ظرفشویی متناسب با دکوراسیون نیز استفاده کرد. مهمترین نکته در زمان خرید بهترین شیر روشویی پایه بلند اطلاع از نوع و ارتفاع سینک، ابعاد و محل قرار گرفتن دسته اهرمی شیرآلات مورد نظر است است. در مقاله شیر روشویی پایه بلند چیست، می توانید با مزایای شیر روشویی پایه بلند آشنا شوید.

شیر روشویی پایه بلند روشا از بهترین شیرآلات روشویی پایه بلند است.

شیر روشویی توکار دیواری

اگر مانند حالت قبل سینک روشویی شما فانتزی و یا روی کابینتی است، می توانید شیر روشویی هایی که بر روی دیوار نصب می شوند را نیز در نظر بگیرید. در این حالت سه سوراخ بر روی دیوار مورد نیاز است. دو عدد برای دستگیره های شیرآلات و یکی برای علم. در این حالت می توانید از فضای اطراف سینک که آزاد شده است، استفاده های دیگری کنید.

شیرآلات روشویی چشمی (شیرآلات سنسوردار)

شیرآلات اتوماتیک، به عنوان جدیدترین مدل شیر روشویی، دارای حسگرهایی است که با نزدیک شدن دست به آنها (بدون نیاز به تماس فیزیکی) جریان آب برقرار می شود و زمانی که دست از سنسورها فاصله می گیرند جریان آب قطع می شود. شیرآلات چشمی معمولاً با برق کار می کنند اما باتری تعبیه شده در آنها جلوی از کار افتادن شیر در زمان قطع برق می گیرد. مدل های چشمی مخصوصاً برای بیمارستان ها و اماکن عمومی و سرویس های بهداشتی در نظر گرفته می شوند.

شیر روشویی لمسی

این شیرآلات نیز از گروه شیرآلات هوشمند می باشد. بجای باز و بسته کردن شیر روشویی به وسیله دسته اهرمی، کوچکترین تماس فیزیکی با بدنه (و یا قیمت خاصی از این شیر) جریان آب را قطع و وصل می کند. این نوع شیرآلات بهداشتی برای زمانی مناسب است که دست کاربر آلوده می باشد و تنها یک تماس پشت دست او کافی است تا جریان آب برقرار شود.

بهترین شیر روشویی ارزان

در صورتی که قصد خرید شیر روشویی ارزان قیمت دارید، حتما سایر فاکتورها مانند کیفیت، طراحی زیبا و گارانتی معتبر را نیز در نظر بگیرید. پایین تر بودن قیمت شیرآلات ارزان می تواند صرفاً به دلیل وزن کمتر و فرایند تولید ساده تر باشد و لزوماً نشان دهنده کیفیت پایین نیست. به عبارت دیگر، شیرآلات ارزان لزوماً کیفیت پایینی ندارند و ممکن است صرفاً وزن پایین تری داشته باشند. مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت شیرآلات، جنس آنهاست. شمش برنج استاندارد (با زیر 2.5 درصد سرب، 58 تا 60 درصد مس، روی و ناخالصی های مجاز) مناسب ترین ماده اولیه برای تولید شیرآلات است که می تواند در تولید شیرآلات ارزان و لوکس به کار رود.

شیر روشویی کم مصرف

یکی از مهمترین مواردی که روز به روز اهمیت بیشتری می یابد، مصرف بهینه آب است. قطعه ای که در مصرف بهینه آب نقشی اساسی دارد، پرلاتور (آبفشان) است که با مخلوط کردن هوا با آب، بدون کاهش فشار آب خروجی، صرفه جویی قابل توجهی را پدید می آورد. اگر آبفشان شیرآلات از نوع پرلاتور سکه ای باشد، به راحتی و بدون نیاز به آچار قابل باز و بسته کردن و نظافت خواهد بود. همچنین، قُطر کارتریج نیز بی تاثیر نیست. شیرآلات با کارتریج 25 میلیمتری نسبت به شیرآلات با کارتریج 40میلیمتری، میزان خروجی آب کمتری دارد. اما جای نگرانی نیست چون پرلاتور (کاهنده مصرف آب) فشار مناسب آب خروجی را تضمین می کند.

شیر روشویی کم مصرف آسا استیل در راهنمای خرید شیر روشویی

بهترین شیر روشویی رنگی

زمانی که نوع شیرآلات مورد نظر خود را مشخص کردید، نوبت به تصمیم گیری در مورد رنگ شیرآلات می رسد. رنگ آبکاری به سلیقه و ترجیح شخص شما و دکوراسیون حمام و دستشویی مورد نظرتان بستگی دارد. استفاده از چند رنگ آبکاری در حمام با اینکه غیر معمول است اما به فضا بُعد می بخشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید هارمونی این آبکاری هاست. مثلا اگر لوازم حمام شما به رنگ مسی هستند، می توانید شیرآلاتی به رنگ سفید و یا رزگلد تهیه کنید. همچنین می توانید به ترکیب مات یا براق بود لوازم و آبکاری شیرآلات توجه کنید. در نظر داشته باشید رنگ های خنثی مانند کروم، سفید، مشکی و استیل با لوازم حمام و دستشویی به هر رنگی هماهنگی دارند. یکی از دلایل محبوبیت آبکاری کروم نیز همین است. شیرآلات مات کمتر از شیرآلات براق اثر انگشت و لک قطرات آب را نمایان می کنند، این در حالی است که شیرآلات براق ظریف تر به نظر می رسند.

ابعاد بهترین شیر روشویی

ابعاد شیرآلات باید نسبت به ابعاد سینک متناسب باشد. اگر قفسه ای بالای روشویی شما نصب است از ارتفاع شیر روشویی اطمینان حاصل کنید تا به قفسه برخورد نکند. همچنین فاصله دیوار تا شیرآلات را در نظر بگیرید تا با خرید شیر روشویی ای بیش از حد بزرگ با مشکل باز و بسته کردن شیر آب روبرو نشوید. زاویه مناسب پاشش آب از آبریز به نسبت سینک نیز بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت متناسب نبودن، آب از سینک به بیرون پاشیده شود. علاوه بر این، به ابعاد دسته اهرمی، ارتفاع و طول آبریز روشویی توجه کنید تا متناسب با سلیقه و نیاز شما باشد.

قابلیت نصب آسان بهترین شیر روشویی

موردی که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، قابلیت نصب آسان شیرآلات است. نصب آسان برای افراد غیر فنی نیز امکان نصب شیرآلات روشویی و ظرفشویی خود را در منزل فراهم می آورد. اگر شیرآلاتی قابلیت نصب آسان داشته باشد، به جای تعداد زیادی پیچ و مهره، قطعه ای به نام "مُشتی" که مانند واشری بزرگ است، در جعبه قرار دارد و دیگر نیازی به آچار و پیچ گوشتی برای محکم کردن شیر بر روی سینک نیست. پس در زمان خرید بهترین شیرآلات روشویی به قابلیت نصب آسان نیز توجه کنید. برای اطلاع از چگونگی نصب شیر روشویی و اطلاعات بیشتر در مورد نصب آسان می توانید به بخش پشتیبانی در امور مشتریان مراجعه نمایید.

روشویی و سینک روشویی مناسب

در صورتی که قصد خرید شیر روشویی برای سینک فعلی خود را دارید، بهتر است ویژگی های سینک روشویی را نیز در نظر بگیرید. استانداردهای تولید شیرآلات و سینک روشویی ثابت است و با یکدیگر همخوانی دارد. تنها موردی که باید به آن توجه کنید تناسب تعداد سوراخ های موجود بر روی سینک روشویی جهت نصب شیرآلات با تعداد پایه(های) شیرآلات روشویی مورد نظر شماست. فاکتورهای دیگر مانند رنگ، برند، ابعاد، نوع شیر روشویی و ... بیشتر به سلیقه شما و دکوراسیون سرویس بهداشتی بستگی دارد. روشویی در انواع مختلفی از دیواری، پایه دار تا کنسولی تولید می شود که هر یک می تواند کابینتی یا بدون کابینت باشد. علاوه بر این، سینک های روشویی نیز در انواع لبه دار، بدون لبه، کاسه ای و یکپارچه عرضه می شود. در صورتی که قصد خرید روشویی و سینک روشویی نیز دارید می توانید به راهنمای خرید روشویی مراجعه کنید.


دقت داشته باشید، الزامات نصب شیر روشویی برای هر مدل متفاوت است؛ اما شیر پیسوار، تعویض تمامی مدل ها را سهولت می بخشد. شیر پیسوار، شیری کوچک است که برای قطع و وصل و تنظیم فشار جریان آب در لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان نصب شیر روشویی و ظرفشویی به جای قطع کردن جریان آب در کل ساختمان می توان به راحتی شیر پیسوار لوله مورد نظر را بست و نصب شیرآلات را انجام داد. بهتر است طول شیلنگ های پیسوار حداقل 45 سانتی متر باشد. در هنگام خرید شیر روشویی و یا ظرفشویی جدید و یا زمانی که شیر پیسوار قبلی شما قابل استفاده نمی باشد، حتما به فروشنده درخواست شیر پیسوار را نیز اعلام نمایید.

انتخاب بهترین شیر روشویی، با استفاده از یک راهنمای خرید شیر روشویی به راحتی امکان پذیر است. علاوه بر قیمت شیرآلات، مدل های متنوع مخلوط، شیرآلات روشویی پایه بلند، لمسی و رنگ های مختلف شیرآلات روشویی را بررسی کنید و از گارانتی آنها اطمینان حاصل کنید. در نهایت، بهترین شیر روشویی را که دارای قابلیت نصب آسان است، از میان لیست نهایی انتخاب کنید. جهت آشنایی با پرفروش ترین شیرآلات، می توانید بهترین شیرآلات ایرانی را نیز بررسی نمایید.
اگر سوالی در زمینه راهنمای خرید شیرآلات استاندارد دارید، در بخش کامنت با ما در میان بگذارید. حتماً توسط کارشناسان متخصص شیرآلات کاویان، بررسی و به این مقاله اضافه می شود.


استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.دسته بندی: دانستنی های شیر روشویی دانستنی های شیرآلات بلاگ

معرفی انواع شیر پیسوار و کاربرد و جنس آن

راهنمای قدم به قدم نصب شیر روشویی توکار

4 گجت کاربردی برای شیر روشویی شما!

راهنمای خرید و مقایسه انواع روشویی

بررسی خلاقانه ترین و جدید ترین مدل های شیرآلات روشویی!

شیر پایه بلند روشویی چه مزایایی دارد؟

معرفی مدل های شیر روشویی اهرمی ارزان کاویان

شیرآلات روشویی از نظر الزامات نصب چه تفاوتی دارند؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

نظرات شما