سبد خالی است

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی
دسته بندی : دانستنی های شیرآلات , دانستنی های شیر روشویی

چطور می توان بهترین شیر روشویی را انتخاب کنیم؟ پاسخ این سوال ممکن است در نگاه اول بسیار ساده باشد. اما زمانی که با انواع شیرآلات روشویی موجود در بازار رو به رو می شوید، به پیچیدگی کار پی می برید: هر یک از آنها، کاربرد و کیفیت متفاوتی دارند. این راهنمای انتخاب شیر روشویی، با معرفی و مقایسه انواع شیر روشویی، ریسک انتخاب نامناسب را کاهش می دهد.

انواع شیر روشویی

پیش از خرید شیر روشویی، باید نوع شیرآلاتی که برای سینک مورد نظر شما کاربردی است، مشخص گردد. شیرآلات پایه بلند برای نصب در کنار سینک های روشویی فانتزی و سینک هایی مناسب است که بر روی آنها محلی برای نصب شیرآلات وجود ندارد.در حالی که شیرآلات روشویی رایج برای بسته شدن بر روی سینک های معمول مناسب هستند.

خرید شیر روشویی

بهترین شیر روشویی ارزان

در صورتی که قصد خرید شیر روشویی ارزان قیمت دارید، حتما سایر فاکتورها مانند کیفیت شیرآلات روشویی ارزان، طراحی زیبا و گارانتی معتبر را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر این، شیرآلات روشویی ارزان لزوماً کیفیت پایینی ندارند و ممکن است صرفاً وزن پایین تری داشته باشند. کیفیت تمام شیرهای روشویی کاویان یکسان و ماده اولیه تمام آنها شمش برنج استاندارد (با زیر 2.5 درصد سرب، 58 تا 60 درصد مس، روی و ناخالصی های مجاز) است.

انواع شیر روشویی کلاسیک دو پایه

اگر سینک روشویی شما دارای دو سوراخ است، شیر روشویی از نوع شیر تو کاسه دو پایه (همان شیرآلات پیچی کلاسیک اما دارای دو پایه) مناسب ترین انتخاب است. کنترل آب سرد و گرم در این نوع شیرآلات به وسیله دو دستگیره پیچی انجام می گیرد و جریان نهایی آب از یک عَلَم خارج میشود. همچنین می توانید دو عدد شیر اهرمی با دو خروجی جداگانه آب (یکی مربوط به آب سرد و دیگری مربوط به آب گرم) خریداری نمایید که چندان کاربردی نمی باشد و سیستمی بسیار قدیمی است. البته در صورتی که تمایل به بستن یکی از سوراخ های سینک داشته باشید و یا باز ماندن یکی از سوراخ ها برای شما اهمیتی نداشته باشد می توانید از انواع شیر اهرمی روشویی (شیر مخلوط) و یا شیرآلات تکپایه پیچی ِکلاسیک نیز استفاده کنید.

انواع شیر روشویی اهرمی (شیر مخلوط)

در صورتی که سینک روشویی یک سوراخ دارد و یا شیرآلاتی برای تکمیل دکوراسیون مدرن خود خریداری می کنید، انواع شیر اهرمی روشویی انتخاب مناسبی است. در این نوع شیرآلات اهرمی فشار و دمای آب توسط یک دسته اهرمی کنترل می شود. از مزیت های شیرآلات اهرمی، کاربردی بودن، تنظیم راحت تر فشار و دمای جریان خروجی آب و سهولت استفاده می باشد. امروزه شیرآلات اهرمی در مدل های متنوع و به رنگ های متفاوت در بازار وجود دارد.

بهترین شیر روشویی

انواع شیر روشویی پایه بلند

در صورتی که سینک روشویی شما فانتزی است و شیر روشویی باید در کنار سینک و بر روی کابینت زیر سینک نصب شود، شیر روشویی پایه بلند مناسب ترین انتخاب است.

البته در صورتی که مشکل برخورد دسته اهرمی شیر به دیواره سینک و یا دیوار وجود نداشته باشد می توان از انواع شیرآلات روشویی با ارتفاع بیشتر و یا حتی شیر ظرفشویی متناسب با دکوراسیون نیز استفاده کرد. مهمترین نکته در زمان خرید بهترین شیر روشویی پایه بلند اطلاع از نوع و ارتفاع سینک، ابعاد و محل قرار گرفتن دسته اهرمی شیرآلات مورد نظر است است.

شیر روشویی پایه بلند آوینا       انواع شیرآلات روشویی

انواع شیر روشویی توکار دیواری

اگر مانند حالت قبل سینک روشویی شما فانتزی و یا روی کابینتی است، می توانید انواع شیر روشویی هایی که بر روی دیوار نصب می شوند را نیز در نظر بگیرید. در این حالت سه سوراخ بر روی دیوار مورد نیاز است. دو عدد برای دستگیره های شیرآلات و یکی برای علم. در این حالت می توانید از فضای اطراف سینک که آزاد شده است، استفاده های دیگری کنید.

انواع شیرآلات روشویی چشمی (شیرآلات سنسوردار)

این شیرآلات اتوماتیک دارای حسگرهایی می باشند که با نزدیک شدن دست به آنها (بدون نیاز به تماس فیزیکی) جریان آب برقرار می شود و زمانی که دست از سنسورها فاصله می گیرند جریان آب قطع می شود. شیرآلات چشمی معمولاً با برق کار می کنند اما باتری تعبیه شده در آنها جلوی از کار افتادن شیر در زمان قطع برق می گیرد. انواع شیر روشویی چشمی مخصوصاً برای بیمارستان ها و اماکن عمومی و سرویس های بهداشتی در نظر گرفته می شوند.

انواع شیر روشویی لمسی

این شیرآلات نیز از گروه شیرآلات هوشمند می باشد. بجای باز و بسته کردن شیر روشویی به وسیله دسته اهرمی، کوچکترین تماس فیزیکی با بدنه (و یا قیمت خاصی از این شیر) جریان آب را قطع و وصل می کند. این نوع شیرآلات بهداشتی برای زمانی مناسب است که دست کاربر آلوده می باشد و تنها یک تماس پشت دست او کافی است تا جریان آب برقرار شود.

انواع شیر روشویی کم مصرف

یکی از مهمترین مواردی که روز به روز اهمیت بیشتری می یابد، مصرف بهینه آب است. قطعه ای که در مصرف بهینه آب نقشی اساسی دارد، پرلاتور (آبفشان) است که با مخلوط کردن هوا با آب، بدون کاهش فشار آب خروجی، صرفه جویی قابل توجهی را پدید می آورد. اگر آبفشان شیرآلات از نوع پرلاتور سکه ای باشد، به راحتی و بدون نیاز به آچار قابل باز و بسته کردن و نظافت خواهد بود. همچنین، قُطر کارتریج نیز بی تاثیر نیست. شیرآلات با کارتریج 25 میلیمتری نسبت به شیرآلات با کارتریج 40میلیمتری، میزان خروجی آب کمتری دارد. اما جای نگرانی نیست چون پرلاتور (کاهنده مصرف آب) فشار مناسب آب خروجی را تضمین می کند.

مقایسه انواع شیر روشویی       شیر روشویی کم مصرف آسا           شیر روشویی کم مصرف نیلا

بهترین شیر روشویی رنگی

زمانی که نوع شیرآلات مورد نظر خود را مشخص کردید، نوبت به تصمیم گیری در مورد رنگ شیرآلات می رسد. رنگ آبکاری شیر روشویی به سلیقه و ترجیح شخص شما و دکوراسیون حمام و دستشویی مورد نظرتان بستگی دارد. استفاده از چند رنگ آبکاری در حمام با اینکه غیر معمول است اما به فضا بُعد می بخشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید هارمونی این آبکاری هاست. مثلا اگر لوازم حمام شما به رنگ مسی هستند، می توانید شیرآلاتی به رنگ سفید و یا رزگلد تهیه کنید. همچنین می توانید به ترکیب مات یا براق بود لوازم و آبکاری شیرآلات توجه کنید. در نظر داشته باشید رنگ های خنثی مانند کروم، سفید، مشکی و استیل با لوازم حمام و دستشویی به هر رنگی هماهنگی دارند. یکی از دلایل محبوبیت آبکاری کروم نیز همین است. شیرآلات مات کمتر از شیرآلات براق اثر انگشت و لک قطرات آب را نمایان می کنند، این در حالی است که شیرآلات براق ظریف تر به نظر می رسند.

انواع شیر روشویی       انواع شیرآلات روشویی         بهترین شیر روشویی     انواع شیر روشویی سفید      colored basin mixer       colored basin mixer-best faucet       colored basin mixer-best faucet

ابعاد بهترین شیر روشویی

ابعاد شیرآلات باید نسبت به ابعاد سینک متناسب باشد. اگر قفسه ای بالای روشویی شما نصب است از ارتفاع شیر روشویی اطمینان حاصل کنید تا به قفسه برخورد نکند. همچنین فاصله دیوار تا شیرآلات را در نظر بگیرید تا با خرید شیر روشویی ای بیش از حد بزرگ با مشکل باز و بسته کردن شیر آب روبرو نشوید. زاویه مناسب پاشش آب از آبریز به نسبت سینک نیز بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت متناسب نبودن، آب از سینک به بیرون پاشیده شود. علاوه بر این، به ابعاد دسته اهرمی، ارتفاع و طول آبریز روشویی توجه کنید تا متناسب با سلیقه و نیاز شما باشد.

قابلیت نصب آسان بهترین شیر روشویی

در هنگام خرید انواع شیر روشویی و یا ظرفشویی جدید و یا زمانی که شیر پیسوار قبلی شما قابل استفاده نمی باشد، حتما به فروشنده درخواست شیر پیسوار را نیز اعلام نمایید. شیر پیسوار، شیری کوچک است که برای قطع و وصل و تنظیم فشار جریان آب در لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان نصب شیر روشویی و ظرفشویی به جای قطع کردن جریان آب در کل ساختمان می توان به راحتی شیر پیسوار لوله مورد نظر را بست و نصب شیرآلات را انجام داد. بهتر است طول شیلنگ های پیسوار حداقل 45 سانتی متر باشد.

نصب شیرآلات

مورد دیگری که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، قابلیت نصب آسان شیرآلات است. نصب آسان برای افراد غیر فنی نیز امکان نصب شیرآلات روشویی و ظرفشویی خود را در منزل فراهم می آورد. اگر شیرآلاتی قابلیت نصب آسان داشته باشد، به جای تعداد زیادی پیچ و مهره، قطعه ای به نام "مُشتی" که مانند واشری بزرگ است، در جعبه قرار دارد و دیگر نیازی به آچار و پیچ گوشتی برای محکم کردن شیر بر روی سینک نیست. پس در زمان خرید بهترین شیرآلات روشویی به قابلیت نصب آسان نیز توجه کنید. برای اطلاع از چگونگی نصب روشویی و ظرفشویی و اطلاعات بیشتر در مورد نصب آسان می توانید به بخش پشتیبانی در امور مشتریان مراجعه نمایید.


انتخاب بهترین شیر روشویی، با استفاده از یک راهنمای جامع خرید شیر روشویی به راحتی امکان پذیر است. علاوه بر قیمت شیرآلات، هنگام بررسی انواع شیر روشویی، مدل های متنوع مخلوط، شیرآلات روشویی پایه بلند، لمسی و رنگ های مختلف شیرآلات روشویی را بررسی کنید و از گارانتی آنها اطمینان حاصل کنید. در نهایت، بهترین شیر روشویی را که دارای قابلیت نصب آسان است، از میان لیست نهایی انتخاب کنید. جهت آشنایی با پرفروش ترین شیرآلات، می توانید بهترین شیرآلات ایرانی را نیز بررسی نمایید.
اگر سوالی در زمینه راهنمای خرید شیرآلات استاندارد و انواع شیر روشویی دارید، در بخش کامنت با ما در میان بگذارید. حتماً توسط کارشناسان متخصص شیرآلات کاویان، بررسی و به این مقاله اضافه می شود.


استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.

راهنمای جامع خرید شیرآلات استاندارد و باکیفیت

بررسی جنس، کیفیت، مزایا و معایب شیرآلات سفید

شیرآلات بهداشتی کم مصرف لزوماً فشار آب را کاهش نمی دهد! چرا؟

چطور بهترین شیر حمام (شیرآلات دوش) را انتخاب کنیم؟

چطور بهترین شیر توالت (دستشویی) را انتخاب کنیم؟

بهترین و پرفروش ترین شیرآلات ایرانی

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر ظرفشویی (آشپزخانه)

قیمت خرید و مشخصات شیرآلات اهرمی

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

قیمت و خرید شیرآلات لوکس کاویان

قیمت شیرآلات ارزان (اقتصادی) و با کیفیت کاویان

مقایسه انواع آبکاری و معرفی بهترین رنگ شیرآلات!

تولید و ساخت شیرآلات در ایران از چه سالی شروع شد؟

6 نکته درباره صرفه جویی در مصرف آب

تاریخچه شیرآلات در جهان

چرا شيرآب سرد هميشه درسمت راست تنه شيرآلات (از روبرو) قرار دارد؟

نظرات شما