,
سبد خالی است
ورود

شیرآلات روشویی از نظر الزامات نصب چه تفاوتی دارند؟

شیرآلات روشویی از نظر الزامات نصب چه تفاوتی دارند؟

شیرآلات روشویی علاوه بر در طرح، از نظر محل و نحوه نصب نیز متفاوت اند. بارها پیش آمده است که خریداران، به دلیل بی اطلاعی از الزامات نصب شیر روشویی، شیر نامناسبی خریده اند: مثلاً، شیرآلات روشویی تک سوراخ به جای دو سوراخ یا شیرآلات روشویی توکاسه به جای شیرالات روشویی کابینتی. در نتیجه، هنگام نصب دچار دردسر شده اند. در این مقاله به مقایسه الزامات نصب شیرآلات روشویی متفاوت پرداخته ایم تا از این دردسر جلوگیری شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:

شیرآلات روشویی توکاسه تک سوراخ (Single Hole Basin Tap)

شیر روشویی تک سوراخ (تکپایه)، نوعی از شیرآلات توکاسه است که دارای یک دسته اهرمی (یا دستگیره پیچی) و یک عَلَم خروجی آب است. برای نصب این نوع شیرآلات روشویی، وجود یک سوراخ بر روی سینک کفایت می کند. طراحی این نوع شیرآلات معمولاً جمع و جور است، اما از نظر استایل و تنوع رنگی بسیار متنوع هستند و با انواع دکوراسیون از سنتی تا مدرن هماهنگ می شوند. روش نصب شیر روشویی تکپایه بسیار ساده است و این کار به راحتی توسط خریداران قابل انجام است.

 مقایسه و تفاوت نصب شیرآلات روشوییشیرآلات روشویی توکاسه دو سوراخ (Two Hole Basin Tap)

شیرآلات روشویی دو سوراخ، در دو نوع اهرمی (مخلوط) و یا کلاسیک (پیچی) وجود دارند و بر روی سینک نصب می شوند. جریان و دمای آب در این نوع شیرهای روشویی یا به وسیله دستگیره اهرمی تنظیم می شود و یا به وسیله دو دستگیره پیچی آب سرد و آب گرم جداگانه. نوع کلاسیک این شیرآلات قدیمی تر است و برای سهولت کار و بهره بردن از تنوع بیشتر، بهتر است نوع اهرمی این شیرآلات روشویی را انتخاب نمایید.

تفاوت شیرآلات از نظر نصب چیست؟شیرآلات روشویی widespread

این نوع شیرآلات روشویی رنگی از وقار و پیچیدگی به دکوراسیون حمام و یا سرویس بهداشتی می بخشند و بر روی سینک روشویی با 3 سوراخ نصب می شوند. شیرآلات روشویی widespread دارای دو دستگیره مجزا و یک علمک هستند که فاصله استاندارد دستگیره ها (که در دو طرف علمک نصب می شوند)، 20 سانتی متر است.

تفاوت نصب شیرآلات روشوییشیرآلات روشویی مرکزی (Centerset Basin Tap)

شیرآلات روشویی مرکزی، شکوه طراحی شیرآلات روشویی widespread را دارند؛ اما جمع و جور تر هستند. این نوع شیرآلات روشویی نیز دارای دو دستگیره تنظیم دما و جریان آب و یک عَلَم هستند و بر روی سینکی با سه سوراخ نصب می شوند. فاصله استاندارد دو دستگیره در این شیرآلات، 10 سانتی متر است. شیر روشویی مرکزی برای سینک های کوچک بسیار مناسب است و مدل های تک دستگیره ای آن هم در بازار موجود است.

مقایسه نصب شیرآلات روشوییشیرآلات روشویی دیواری (wall-mounted Basin Tap)

برای ایجاد تجربه و حسی متفاوت، می توان از شیرآلات روشویی دیواری استفاده کرد. همانطور که کلمه دیواری نشان می هد، این شیر بر روی دیوار نصب می شود و با توجه به مدل آن نیازمند 2 تا 3 سوراخ بر روی دیوار است. شیر روشویی دیواریِ 2 سوراخ شامل یک علمک و یک دستگیره تنظیم آب است. در مدل های 3 سوراخ، دو عدد دستگیره طرفین عَلَم نصب می شوند و علاوه بر ایجاد قرینگی، به دلیل اشغال فضای بیشتر باعث به چشم آمدن شیرآلات می شوند. معمولاً می توان بسته به نیاز و اندازه سینک روشویی، طول علم مورد نظر را انتخاب کرد. برای نصب شیرآلات روشویی دیواری، نیاز به تعبیه سیستم لوله کشی در پشت دیوار است که ممکن است کمی دردسر ساز باشد؛ اما کاربرد و زیبایی ای که فراهم می آورند، باعث محبوبیت شیرالات دیواری شده است.

تفاوت نصب شیرآلات روشوییانواع روشویی و سینک روشویی

همانطور که می توان شیر روشویی را از نظر نیازمندی های نصب به انواع مختف دسته بندی کرد، سینک روشویی نیز در انواع گوناگون تولید می شود. در زمان خرید روشویی بهتر است به تعداد سوراخ های مربوط به نصب شیرآلات بر روی سینک توجه کنید تا در زمان نصب دردسری پیش نیاید. تفاوتی نمی کند اول روشویی یا شیر روشویی را خریداری نمایید. نکته مهم تناسب و همخوانی این دو با یکدیگر است. به طور مثال اگر شیرآلات روشویی توکاسه تکپایه مورد نظر شماست، توجه کنید که سینک روشویی انتخابی یا فعلی نیز باید یک سوراخ داشته باشد. برای مطالعه در مورد انواع روشویی و سینک به راهنمای خرید روشویی مراجعه کنید.


علاوه بر مواردی که در مقاله راهنمای خرید شیر روشویی بررسی شد، در انتخاب و خرید شیر روشویی، الزامات نصب شیرآلات روشویی نیز تأثیرگذار است. هر یک از انواع شیرآلات روشویی تو کاسه (تک پایه، دوپایه، واید اسپرد و مرکزی)، شیرالات روشویی دیواری و کابینتی نیازهای نصب خاص خود را دارند که باید در کنار تنوع و قیمت شیرآلات مورد بررسی قرار گیرند. علاوه بر این، انواع روشویی و سینک روشویی نیز در بازار تولید می شود که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد تا پاسخگوی الزامات نصب انواع شیر روشویی باشد. مقایسه شیرآلات روشویی از نظر الزامات نصب و تناسب با سینک روشویی مورد نظر شما از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می نماید.

در صورتی که پیشنهادی در زمینه تکمیل این مقاله دارید، می توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


استفاده از اين مقاله صرفا با لينک فعال مجاز است.دسته بندی: دانستنی های شیر روشویی بلاگ

معرفی انواع شیر پیسوار و کاربرد و جنس آن

راهنمای قدم به قدم نصب شیر روشویی توکار

4 گجت کاربردی برای شیر روشویی شما!

راهنمای خرید و مقایسه انواع روشویی

بررسی خلاقانه ترین و جدید ترین مدل های شیرآلات روشویی!

شیر پایه بلند روشویی چه مزایایی دارد؟

معرفی مدل های شیر روشویی اهرمی ارزان کاویان

شیرآلات روشویی از نظر الزامات نصب چه تفاوتی دارند؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

نظرات شما