سبد خالی است

چطور بهترین شیر ظرفشویی را انتخاب کنیم؟

چطور بهترین شیر ظرفشویی را انتخاب کنیم؟

مهمترین عنصر آشپزخانه، شیر ظرفشویی، بسیار پرکاربرد است. افراد معمولاً زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می کنند و در تمام این مدت با شیر آشپزخانه سر و کار دارند. در بیشتر مواقع خرید شیر آشپزخانه بر اساس قیمت شیر ظرفشویی ارزان و زیبایی ظاهر آن انجام می شود؛ در صورتی که عوامل دیگری نیز در خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی اهمیت دارند. در این راهنمای جامع انتخاب شیر ظرفشویی، نکات مهم که در زمان خرید شیر سینک آشپزخانه باید به آنها توجه کرد بررسی شده اند.

خرید شیر ظرفشویی

قیمت شیر ظرفشویی

قیمت شیر ظرفشویی ارزان

در خرید شیر ظرفشویی ارزان قیمت، در نظر گرفتن گارانتی معتبر اهمیت بسیاری دارد. قیمت شیر ظرفشویی ارزان ممکن است اولین عاملی باشد که در تصمیم گیری برای خرید شیر ظرفشویی تأثیرگذار است، اما نباید دردسر تعویض و خرید شیرظرفشویی ارزان که کیفیت بالایی ندارد را فراموش کرد. گارانتی معتبر می تواند خیال کاربر را تا چندین سال راحت کند.

اختلاف قیمت شیر ظرفشویی در طرح های مختلف شیرآلات اهرمی کاویان به دلیل تفاوت پیچیدگی فرایند تولید شیرآلات، طراحی و تفاوت وزن هر شیر آشپزخانه است. قیمت شیر ظرفشویی ارزان کاویان به علت پایین تر بودن کیفیت آن نیست چراکه ماده اولیه مورد استفاده در تمام شیر آشپزخانه های کاویان شمش برنج استاندارد است و فرایند کنترل کیفیت نیز به یک صورت انجام می شود. بعضی شیرآلات ارزان قیمت مانند شیر ظرفشویی تیدا با اینکه یک شیر ظرفشویی ارزان است اما طرحی منحصر به فرد و انحصاری نیز دارند.

قیمت شیر ظرفشویی ارزان میشکا     قیمت شیر ظرفشویی ارزان تیداقیمت شیر ظرفشویی ارزان آواشیر ظرفشویی ارزان درینا قیمت قیمت شیر ظرفشویی ارزان هما

قیمت شیر ظرفشویی

قیمت شیر ظرفشویی لوکس

با اینکه قیمت شیر ظرفشویی لوکس کاویان بالاتر است، اما ارزش بیشتری را برای کاربران فراهم می آورند. بطور مثال شیر ظرفشویی توکا طلایی را در نظر بگیرید. این شیر آشپزخانه طرحی منحصر به فرد به شکل پرنده نشسته با دُمی بسیار کشیده دارد، وزن آن به نسبت سایر شیرآلات بالاتر است و در تولید آن آلیاژ برنج بیشتری به کار رفته است. همچنین فرایند تولید شیرآلات آشپزخانه لوکس نیز از قالبسازی گرفته تا ریخته گری شیرآلات پیچیده تر است.

قیمت شیر ظرفشویی لوکس توکا قیمت شیر ظرفشویی لوکس آساقیمت شیر ظرفشویی لوکس کارنقیمت شیر ظرفشویی لوکس بیتاقیمت شیر ظرفشویی لوکس دلساقیمت شیر ظرفشویی لوکس دیبا

 

قیمت شیر ظرفشویی متوسط

در صورتی که تمایل به خرید شیر ظرفشویی با قیمت متوسط دارید، می توانید شیرآلات ظرفشویی خاص تری مانند شیر ظرفشویی آنیتا و شیر ظرفشویی پروانه را بررسی نمایید. با اینکه قیمت شیر ظرفشویی های ذکر شده در بازه متوسط قرار دارد اما طرح آن ها انحصاری و به نسبت خاص است. وزن شیرآلات ظرفشویی متوسط نیز تقریباً میان دو گروه شیر ظرفشویی ارزان قیمت و لوکس قرار دارد. می توانید در صفحه خرید شیرآلات با استفاده از فیلترهای قیمت و نوع شیر آشپزخانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

قیمت شیر ظرفشویی متوسط آنیتا        قیمت شیر ظرفشویی معمولی پروانه         قیمت شیر آشپزخانه متوسط پارمیس            قیمت شیر آشپزخانه آنیتا قیمت شیر آشپزخانه متوسط آروشا

شیر ظرفشویی اهرمی یا کلاسیک

معمولاً اولین مرحله در هنگام خرید شیرآلات، تصمیم گیری در مورد کلاسیک و یا اهرمی بودن آنها است. همانطور که به تفصیل در مقاله شیرآلات اهرمی بررسی شده است، در حال حاضر مناسب ترین و بهترین شیرآلات از نوع اهرمی است. اگرچه می توانید برای شیر آشپزخانه، شیرآلات کلاسیک را نیز در نظر داشته باشید؛ اما فراموش نکنید شیرآلات بهداشتی اهرمی با کارتریج سرامیکی دوام بیشتری دارند. همچنین امکان چکه کردن آب در طولانی مدت نیز کمتر است و در صورت بروز این مشکل، تعمیر چکه شیر آب با تعویض کارتریج آن به راحتی امکانپذیر خواهد بود. علاوه بر این، تنوع رنگی شیر آشپزخانه اهرمی نیز بیشتر است. کاربرانی که به دنبال خرید شیر ظرفشویی ارزان قیمت اهرمی هستند نیز می توانند رنگ های مختلف آنرا با یکدیگر مقایسه و مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در هنگام تصمیم گیری در مورد اهرمی و یا کلاسیکِ دو پایه بودن شیر آشپزخانه، حتما به تعداد سوراخ های سینک آشپزخانه خود نیز دقت نمایید.

قیمت شیرآلات آشپزخانه

ابعاد شیر ظرفشویی

دامنه حرکتی، ارتفاع شیر ظرفشویی و محدوده ای از سینک که پوشش می دهد، عوامل دیگری تعیین کننده در خرید بهترین شیر ظرفشویی هستند. اگر قفسه ظروف شما بالای سینک قرار دارد، یک شیر آشپزخانه با ارتفاع زیاد انتخاب مناسبی نخواهد بود. از طرفی شیر آشپزخانه با علم کوتاه نمی تواند تمام بخش های سینک ظرفشویی دوکاسه را پوشش دهد. در ادامه انواع شیرآلات سینک بررسی می شوند.

شیر ظرفشویی شلنگدار یا شاوری (pull-out sink mixer tap)

در حال حاضر انواع شیرآلات شاوری در بازار وجود دارد که با در نظر گرفتن کارکرد مورد نظر می توان برای خرید شیرآلات شاوری (شلنگدار) مناسب اقدام کرد. مکانیزم این نوع شیر آشپزخانه امکان بیرون کشیدن بخش آبریز شیر (محل خروج آب) را بواسطه شلنگی نسبتاً بلند فراهم کرده است. در انتهای دیگر شلنگ شاوری، وزنه هایی تعبیه شده است که با وارد کردن کشش اندکی باعث سهولت قرار گرفتن شلنگ در جای خودش می شود. شیر آشپزخانه شلنگدار برای شستشوی قابلمه ها، ظروف بزرگ و اطراف سینک بسیار مناسب است. تنها موردی که ممکن است کمی دردسر ساز باشد، نصب شیر ظرفشویی شلنگدار است که در صورت بروز مشکل با کمک گرفتن از متخصصین نصب، این موارد نیز قابل حل است.

شیر ظرفشویی شاوری پارمیس

شیر ظرفشویی فنری (pull-down spring sink mixer tap)

این نوع شیر آشپزخانه نیز مانند شیر ظرفشویی شاوری از نوع شلنگدار است با این تفاوت که دامنه حرکتی آن کمی کمتر از شیرآلات شاوری است و عَلَم آن حالتی ارتجاعی و فنری دارد. برای حرکت دادن عَلَم شیر آشپزخانه فنری باید قسمت آبریز آن را کمی به سمت پایین کشید تا از گیره خود آزاد شود. ارتفاع شیر آشپزخانه فنری معمولاً بیشتر از انواع شیر ظرفشویی است و برای آشپزخانه هایی با فضای زیاد مناسب است. هر دو نوع شیر ظرفشویی شلنگدار و شیر ظرفشویی فنری معمولاً دارای حالت اسپری کننده نیز هستند که سهولت بیشتری را برای شستشو و نظافت سینک فراهم می آورند.

شیر آشپزخانه فنری آرتا

شیر ظرفشویی دوکاره (شیر ظرفشویی دو منظوره)

شیر ظرفشویی دوکاره، خصوصاً در مناطقی که نیاز به شیر آب تصفیه دارند، یکی از محبوب ترین انواع شیر آشپزخانه است. شیر ظرفشویی دو منظوره دارای دو خروجی آب است. خروجی اول مربوط به آب لوله کشی است که برای مصارف شستشو بکار می رود و خروجی دوم مربوط به آب تصفیه و مناسب آشامیدن است. پیش از آنکه آب لوله کشی از خروجی آب تصفیه شیر خارج شود به دستگاه تصفیه آب هدایت می شود و از آنجا بصورت تصفیه شده در اختیار کاربر قرار می گیرد.

شیر ظرفشویی دوکاره آوینا

شیر ظرفشویی چشمی یا لمسی

باز و بسته کردن شیرآلات ظرفشویی اهرمی معمول یا از طریق دستگیره پیچی شیر انجام می شود و یا به کمک دسته اهرمی شیرآلات. در هر دو این حالات نیاز به تماس سطح قابل توجهی از دست با دسته شیر آشپزخانه و وارد کردن فشار کافی است. در صورتی که دست کاربر کف آلود و یا آغشته به مواد غذایی باشد، شیرآلات آشپزخانه به سرعت دچار آلودگی می شوند. تکنولوژی جدید شیر لمسی برای حل این مشکل پدید آمده است. افراد می توانند با یک لمس کوتاه تنه شیر جریان آب را برقرار و قطع نمایند. همچنین در شیرآلات چشمی نیز بدون نیاز به لمس شیر و تنها با قرار گرفتن دست در مسیر سنسور شیر سینک ظرفشویی، جریان آب کنترل می شود.

شیر ظرفشویی توکار دیواری

در صورتی که پشت شیر سینک ظرفشویی پنجره وجود ندارد و یا لوله های خروجی آب در دیوار تعبیه شده اند خرید شیر ظرفشویی توکار تصمیم مناسبی است. شیر آشپزخانه توکار علاوه بر مدرن سازی آشپزخانه، فضای کمتری را در نیز اشغال می کند و اطراف سینک را خلوت تر نشان می دهد. با اینکه ممکن است دردسر نگهداری از سیستم توکار و تعمیرات احتمالی این نوع شیر آشپزخانه بیشتر باشد اما برای بسیاری از کاربران شیر آشپزخانه توکار جذابیت بسیار بالایی دارد.


انتخاب شیر ظرفشویی شاید در نگاه اول پیچیده باشد؛ اما با مطالعه این راهنمای جامع خرید شیر ظرفشویی و مشخص کردن گام به گام ویژگی های شیر سینک آشپزخانه مورد نظر، می توان تصمیم گیری را ساده کرد. شیرآلات ظرفشویی در انواع متنوع دوکاره، فنری و شلنگدار موجود هستند و علاوه بر قیمت شیر ظرفشویی ارزان، عواملی مانند اهرمی بودن شیرآلات آشپزخانه در انتخاب موثرند.

هرگونه سوالات خود را در زمینه انتخاب شیر ظرفشویی در قسمت کامنت زیر این پست با ما در میان بگذارید.


استفاده از این مقاله صرفاً با لینک فعال مجاز است.

ارسال نظر
حسین 4 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام.شیر برای سینک موجود هست که به دلیل قرار گرفتن پشت پنجره تا شود تا پنجره باز شود یا خیر؟ممنون

شیرآلات کاویان یک ماه پیش
0-

سلام دوست عزیز، در بین شیرآلات آشپزخانه کاویان، فعلاً چنین شیر ظرفشویی موجود نیست. در میان نمونه های خارجی ممکن است این شیر سینک را بیابید. با تشکر

معرفی مدل های شیر روشویی اهرمی ارزان کاویان

شیرآلات روشویی از نظر الزامات نصب چه تفاوتی دارند؟

شیرآلات بهداشتی کم مصرف لزوماً فشار آب را کاهش نمی دهد! چرا؟

علت چکه شیر آب چیست؟ چگونه چکه کردن شیر آب را برطرف کنیم؟

چطور بهترین شیر حمام (شیرآلات دوش) را انتخاب کنیم؟

چطور بهترین شیر توالت (دستشویی) را انتخاب کنیم؟

بهترین شیرآلات ایرانی

چطور بهترین شیر ظرفشویی را انتخاب کنیم؟

قیمت خرید و مشخصات شیرآلات اهرمی

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

راهنمای جامع خرید بهترین شیر روشویی

قیمت و خرید شیرآلات لوکس کاویان

قیمت شیرآلات ارزان (اقتصادی) و با کیفیت کاویان

مقایسه انواع آبکاری و معرفی بهترین رنگ شیرآلات!

مشکلات قابل حل شیرآلات ظرفشویی

چگونه شیرآلات را تمیز کنیم؟

شروع ساخت شیرآلات در ایران به چه سالی برمی گردد؟

6 نکته درباره صرفه جویی در مصرف آب

تاریخچه شیرآلات در جهان

چرا شيرآب سرد هميشه درسمت راست تنه شيرآلات (از روبرو) قرار دارد؟

نظرات شما