سبد خالی است
ورود

راهنمای جامع خرید سینک ظرفشویی

راهنمای جامع خرید سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه است که تنوع گسترده ای از جنس، مدل، رنگ و تعداد لگن دارد. ضخامت، عمق و قیمت انواع سینک ظرفشویی متفاوت است و هر یک ظاهر و روش نصب خاص خود را دارند. سینک آشپزخانه، مانند شیر ظرفشویی، علاوه بر تأثیری که در دکوراسیون دارد بسیار پرکاربرد نیز هست. به همین دلیل برای خرید بهترین سینک ظرفشویی باید ویژگی های ظاهری سینک را در کنار کاربرد مورد نظر خود و فاکتورهای تعیین کننده کیفیت در نظر بگیرید. در این راهنمای خرید سینک ظرفشویی به معرفی انواع سینک ظرفشویی، ویژگی ها و کاربرد هریک پرداخته ایم.

قیمت سینک ظرفشویی با توجه به عواملی مانند جنس، تعداد لگن، مدل و ... تعیین می گردد. سینک آشپزخانه در جنس های استیل، سنگی، سرامیکی، مسی، چدنی، شیشه ای و... تولید می شود. هریک از این انواع سینک ظرفشویی می تواند تگ لگنه، دو لگنه و یا چند لگنه باشد و بسته به محل قرار گرفتن سینی راست لگن و یا چپ لگن نامیده می شود. علاوه بر این، ضخامت و عمق لگن هر سینک نیز با توجه به جنس و طراحی آن متفاوت است و می تواند نیازهای گوناگون را پوشش دهد. در نهایت، سینک ظرفشویی از نظر روش نصب به انواع سینک ظرفشویی روکار، توکار و سینک ظرفشویی زیرکار دسته بندی می شود که هر یک مزایای خاص خود را دارد. برای خرید بهترین سینک ظرفشویی می توانید از یک راهنمای خرید سینک ظرفشویی کمک بگیرید که چک لیستی از نکات مهم در این زمینه را فراهم می آورد.

مقایسه سینک روکار، توکار و زیرکار

سینک روکار از قدیمی ترین انواع سینک آشپزخانه است و معمولاً از ورقه استیل ساخته می شود. برای نصب سینک ظرفشویی روکار نیازی به برش چارچوبی در صفحه پیشخوان نیست. عرض این نوع سینک با عرض کابینت برابر است و لبه سینک روکار در واقع لبه جلویی کابینت را به طور کامل می پوشاند. نصب این نوع سینک ظرفشویی در مقایسه با نصب سینک توکار و زیرکار ساده تر است چراکه نیازی به دقت مضاعف در برش پیشخوان متناسب با ابعاد سینک ندارید. انواع شیرآلات ظرفشویی بر روی سینک روکار نصب می شوند و نه بر روی کانتر یا پیشخوان.
یک سینک ظرفشویی روکار بر خلاف سینک روکار، سینک توکار و زیر کار کل عرض کابینت را نمی پوشانند و برای نصب آن ها نیاز به تعبیه چارچوبی در سطح پیشخوان است. پس دور سینک توکار و زیرکار از چهار طرف با کابینت محصور می شود.
یک سینک ظرفشویی توکار پس تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست؟ تفاوت اینجاست که سینک توکار از بالا داخل چارچوب تعبیه شده در پیشخوان قرار می گیرد؛ در حالی که سینک زیرکار از زیر سینک در محل چارچوب برش داده شده به پیشخوان متصل می شود. سینی و لبه های سینک توکار در سطح پیشخوان قابل مشاهده است امّا تنها گردی لگن سینک زیرکار از بالای پیشخوان دیده می شود.
یک سینک ظرفشویی زیرکار نصب این دو نوع سینک نیاز به دقت بیشتری نسبت به نصب انواع سینک روکار دارد و برای نصب سینک زیرکار بهتر است حتماً از نصاب حرفه ای کمک بگیرید. شیرآلات ظرفشویی بر روی صفحه سینک توکار امّا مستقیماً بر روی کانتر و در کنار سینک زیرکار و نصب می شود.

قیمت انواع سینک ظرفشویی

از نظر قیمت تفاوت چندانی میان قیمت انواع سینک ظرفشویی بر اساس محل نصب وجود ندارد و دامنه قیمت هر نوع سینک ظرفشویی از قیمت سینک ارزان تا لوکس را شامل می شود. قیمت سینک آشپزخانه با در نظر گرفتن مواردی مانند جنس، ضخامت و تعداد لگن تعیین می شود و ارتباط چندانی با نوع سینک ندارد. در نهایت پیچیدگی نصب، سلیقه شما و دکوراسیون مورد علاقه تان است که به خرید بهترین سینک ظرفشویی می انجامد.

شیر ظرفشویی مناسب برای هر سینک ظرفشویی

شیرآلات آشپزخانه در مدل ها و رنگ های بسیار متنوعی تولید می شود و از نظر محل نصب در دو دسته کلی ایستاده و دیواری قرار می گیرد. شیرآلات دیواری بر روی دیوار در بالای سینک ظرفشویی نصب می شود و شیرآلات ایستاده بر روی کانتر و یا سینک ظرفشویی. الزامات نصب شیرآلات آشپزخانه ایستاده بر روی کانتر و سینک ظرفشویی یکسان است. در نتیجه، می توانید برای سینک روکار، توکار و زیرکار خود از میان انواع شیر ظرفشویی دو منظوره، شیر ظرفشویی شاوری و شیر ظرفشویی فنری انتخاب کنید. قیمت شیرآلات ظرفشویی بر اساس مکانیزم عملکرد، پیچیدگی تولید و طراحی، وزن و گارانتی تعیین می شود و سلیقه و بودجه مورد نظر شما تعیین کننده انتخاب یک شیر ظرفشویی است و نه نوع سینک.دسته بندی : دانستنی های دکوراسیون , دانستی های شیر ظرفشویی

راهنمای جامع خرید سینک ظرفشویی

حمامی دریایی

حمامی کلاسیک و دنج

حمامی رویایی و آرامش بخش

نظرات شما