,
سبد خالی است
ورود

قیمت خرید و مشخصات شیرآلات اهرمی

قیمت خرید و مشخصات شیرآلات اهرمی

چطور می توانیم بهترین شیرآلات اهرمی را انتخاب کنیم؟ علاوه بر قیمت شیرآلات اهرمی، نکات کاربردی دیگری نیز در زمان خرید شیرآلات اهرمی اهمیت دارند که معمولاً افراد کمی به آنها توجه می کنند. این راهنمای جامع خرید شیرآلات اهرمی، از دردسرهای بعدی خرید نامناسب جلوگیری می کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کاربر می شود. پیش از رسیدن به مرحله انتخاب شیر اهرمی مناسب و تصمیم گیری در مورد قیمت شیرآلات، سوالی که ممکن است پیش بیاید، این است که: شیرآلات اهرمی بهتر است یا شیرآلات کلاسیک؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا تفاوت شیرآلات اهرمی و کلاسیک و خصوصیات مثبت و منفی هر یک را بررسی کنیم.

قیمت شیرآلات

شیرآلات چه بخش هایی دارد؟

به بیان خیلی ساده در شیرآلات سه بخش اصلی وجود دارد: بخش اول لوله ای است که شیرآلات را به منبع اصلی آب متصل می کند تا آب به درون شیر راه یابد. بخش دوم دریچه ای برای عبور آب و محل قرار گرفتن مسدود کننده جریان آب است که قطع و وصل جریان آب را کنترل می کند. بخش سوم، لوله کوتاهی درون شیرآلات است که مسیر عبور آب را در داخل شیر تا محل خروج آب مشخص می کند.

خرید شیرآلات

شیرآلات اهرمی چیست و چگونه کار می کنند؟

در شیرآلات اهرمی جریان آب سرد و گرم به مرکز شیر می رسند و از قطعه ای به نام کارتریج عبور می کنند. دسته کارتریج از طریق دسته شیرآلات اهرمی، توسط مصرف کننده کنترل می گردد. با حرکت دسته شیرآلات اهرمی، سرامیک های کارتریج به صورت افقی بر روی هم می لغزند تا مجراهای ورودی آب گرم و سرد، بسته و باز شوند و نسبت جریان آب سرد و گرم کنترل شود. سپس یک جریان آب واحد در دمای تنظیم شده از طریق لوله درون شیر به سمت خروجی آب (آبریز شیر اهرمی) هدایت می شود.

نکات مثبت شیرآلات اهرمی: نصب، نگهداری و استفاده از شیرآلات اهرمی تک دسته ای راحت تر است و فضای کمتری می گیرد.

نکات منفی شیرآلات اهرمی: ممکن است برای بعضی افراد کار کردن با یک دسته جهت تنظیم دمای آب کمی دشوار باشد.

شیرآلات اهرمی توالت تیدا طلایی

تفاوت شیرآلات اهرمی و کلاسیک چیست؟

بر خلاف شیرآلات اهرمی، در شیرآلات کلاسیک برای آب سرد و گرم دسته های تنظیم جداگانه ای در دو طرف شیرآلات تعبیه شده است که معمولاً از نوع پیچی هستند. همچنین عملکرد مسدود کننده ای که جریان آب را قطع و وصل می کند، متفاوت است. دستگیره های پیچشی به یک مسدودکننده پیچی متصل هستند. با پیچشِ این دستگیره توسط کاربران، مسدود کننده جابجا می شود و بسته به جهت پیچش یا آب بیشتری از درون شیر عبور داده می شود و یا راه آب تنگ تر و در نهایت بسته می شود. این مکانیزم، میزان آب خروجی را کنترل می کند.

نکات مثبت شیرآلات بهداشتی کلاسیک: ممکن است برای بعضی ها تنظیم دمای آب و یا کار کردن با شیرآلات کلاسیک راحت تر باشد.

نکات منفی شیرآلات بهداشتی کلاسیک: نصب این شیرآلات به نسبت شیرآلات اهرمی سخت تر است و برای تنظیم آب، راحت تر است که از هر دو دست خود استفاده کنیم.

چرا شیرآلات اهرمی در مقایسه با شیرآلات کلاسیک انتخاب مناسب تری هستند؟

شیرآلات اهرمی کاربردی تر هستند. اگرچه شیرآلات کلاسیک (با دو دستگیره)، تقارنی دارند که شاید در بسیاری از حمام و دستشویی ها مخصوصاً در دکوراسیون های سنتی مورد توجه باشند، امّا عملاً ست شیرآلات اهرمی از تمام جهات مناسب تر است. تنظیم دمای آب و تمیز کردن آن نیز راحت تر است و آب بندی بهترین شیرآلات اهرمی نیز در طولانی مدت برقرار می ماند.

تولید شیرآلات بهداشتی

 1. شیرآلات اهرمی با مخلوط کردن آب سرد و گرم و استفاده از یک دسته جهت تنظیم فشار و دمای آب این نوع شیر جای کمتری می گیرد. همچنین میتوان شیرآلات اهرمی را در دمای دلخواه تنظیم کرد و دفعه بعد با همان تنظیمات شیر آب را باز کرد. بهتر است در خروجی علم ظرفشویی پرلاتور دو حالته تعبیه گردد تا ضمن استفاده از حالت خروجی آب بیشتر برای پر کردن کتری و آب پاش، هنگام آبکشی ظروف از حالت دوم با خروجی آب کمتر استفاده شود تا در مصرف آب نیز صرفه جویی شود.
 2. شیرآلات ظرفشویی شاوری و شیرآلات آشپزخانه ای که بر روی علم خود دکمه ای جهت تغییر حالت از جریان معمولی به حالت اسپری دارند نیز ممکن است مورد توجه بعضی افراد قرار گیرند. این نوع شیرآلات نیز معمولاً از نوع شیرآلات اهرمی هستند. البته استفاده از پرلاتور یا همان سرشیر کاهنده مصرف آب مناسب نیز به اسپری کردن آب بصورت دائم و صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند.
 3. شیرآلات اهرمی-شیرآلات بهداشتی       شیرآلات اهرمی-شیرآلات بهداشتی

 4. بهترین شیرآلات اهرمی که دارای کارتریج سرامیکی هستند معمولاً دوام بیشتر و آب بندی بهتری دارند.

قیمت شیرآلات اهرمی

هنگام خرید شیرآلات اهرمی متوجه خواهید شد تنوع قیمت شیرآلات اهرمی بیشتر از شیرآلات کلاسیک است. طبیعی است که هر چه طرح های شیر اهرمی موجود در بازار بیشتر باشد، قیمت شیرآلات اهرمی نیز متنوع تر خواهد بود و از شیرآلات ارزان قیمت تا شیرآلات لوکس را پوشش می دهد. نکته مهم این است که قیمت شیرآلات ارزان تنها عامل تعیین کننده در انتخاب شیرآلات نیست. ممکن است این قیمت پایین تر در کوتاه مدت به نفع اقتصاد خانواده به نظر بیاید اما در بلند مدت ممکن است باعث دردسر تعمیر و تعویض شیرآلات گردد.

علاوه بر قیمت مهمترین نکات در زمان خرید شیرآلات اهرمی چیست؟

 1. هنگام خرید شیرآلات اهرمی فضای موجود برای نصب شیرآلات را در نظر بگیرید.

  اگر به دنبال خرید شیرآلات اهرمی هستید، حتما فاصله بین شیر و دیوار پا پنجره پشت آن را در نظر بگیرید. چون ممکن است دسته اهرمی شیر هنگام چرخش با موانع اطراف برخورد کند.
 2. هنگام خرید شیرآلات اهرمی به محل نصب شیرآلات قدیمی خود دقت کنید.

  در صورتی که شیرآلات روشویی و ظرفشویی قدیمی شما بر روی دیوار نصب شده است، هنگام خرید شیر روشویی و یا خرید شیر ظرفشویی جدید یا آن را از نوع دیواری انتخاب نمایید تا در جای شیرآلات اهرمی قبلی نصب شود و یا اطمینان حاصل کنید که سینک شما دارای حداقل یک سوراخ برای نصب شیر اهرمی و دو سوراخ برای نصب شیرآلات کلاسیک دو پایه است.
 3. luxury faucet-best faucet

 4. هنگام خرید شیرآلات اهرمی تعداد سوراخ های سینک را در نظر داشته باشید.

  اگر می خواهید از شیرآلات کلاسیک به اهرمی تغییر دکوراسیون بدهید حتما تعداد سوراخ های سینک را در نظر بگیرید. بیشتر سینک های قدیمی سه سوراخ دارند، دو تا برای پایه های شیر و یکی هم برای عَلَم. بعضی از شیرآلات ورقه ای برای پوشاندن سوراخ های اضافی دارند اما بعضی شیرآلات اهرمی چنین ورقه پهنی ندارند. در این صورت اگر تمایلی به تعویض سینک خود ندارید، پس از نصب شیرآلات اهرمی مورد نظر می توانید یکی از سوراخ ها را با جاصابونی بپوشانید.
 5. luxury faucet-best faucetluxury faucet-best faucetluxury faucet-best faucetluxury faucet-best faucet

 6. شیرآلات اهرمی در انواع آبکاری ها موجود هستند.

  از آنجا که شیرآلات کلاسیک روز به روز کمتر وارد فرآیند تولید شیرآلات می شوند، علاوه بر تنوع مدل، شیرآلات اهرمی تنوع رنگی بیشتری نیز دارند. امروزه شیرآلات اهرمی کروم، رزگلد، مشکی، شیرآلات سفید و شیرآلات طلایی و زیتونی و... در بازار عرضه می شوند و مصرف کنندگان می توانند با توجه به نکاتی که برای انتخاب رنگ آبکاری شیرآلات اهمیت دارد، شیرآلات مناسب خود را خریداری کنند.

colored basin mixer-best faucet         colored basin mixer-best faucet           colored basin mixer-best faucet      colored basin mixer-best faucet        colored basin mixer-best faucet         colored basin mixer-best faucet

colored basin mixer-best faucet

در این راهنمای جامع خرید شیرآلات اهرمی، مهم ترین نکات در زمینه خرید شیرآلات اهرمی بررسی شد. از نظر شیرآلات کاویان، شیرآلات اهرمی در مقایسه با شیرآلات کلاسیک، انتخاب بهتری هستند و ارزش بیشتری را برای مصرف کنندگان فراهم می آورند. با در نظر گرفتن قیمت شیرآلات اهرمی در کنار سایر نکات مهم مربوط به خرید انواع شیرآلات، می توانید بهترین شیرآلات اهرمی را تهیه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مقاله راهنمای خرید شیرآلات استاندارد و بهترین شیرآلات ایرانی را مطالعه نمایید و سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. از پاسخگویی خوشحال خواهیم شد.

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.دسته بندی: دانستنی های شیرآلات بلاگ

ارسال نظر
حسن بشیر 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام بنده توزیع کننده شیر الات هستم ایا میتوانید با اینجانب همکاری کنید

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. لطفا با واحد فروش به شماره (7)02122981556 تماس بگیرید.

عباس 5 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

بسیار مفید بود

Ali shirzadeh 5 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

عالی👌👌👌

راهنمای گام به گام تعمیر گرفتگی و فشار کم شیر آشپزخانه

مزایا و معایب شیرآلات توکار چیست؟

راهنمای خرید شیرآلات توکار

معرفی انواع شیر پیسوار و کاربرد و جنس آن

شیرآلات مدرن؛ کنترل صوتی شیر ظرفشویی تا کاهش ترافیک اطراف سینک!

شیر مخلوط چیست و انواع آن کدام است؟

راهنمای خرید علم دوش

راهنمای ترمیم آبکاری شیرآلات دست دوم در منزل

مزایا و معایب شیرآلات طلایی (براق و مات)

آیا قیمت شیرآلات مورد نظر شما عادلانه است؟

راهنمای جامع خرید شیرآلات استاندارد و باکیفیت

بررسی جنس، کیفیت، مزایا و معایب شیرآلات سفید

شیرآلات بهداشتی کم مصرف لزوماً فشار آب را کاهش نمی دهد! چرا؟

چطور بهترین شیر حمام (شیر دوش حمام) را انتخاب کنیم؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر توالت (شیر دستشویی)

بهترین و پرفروش ترین شیرآلات ایرانی

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر ظرفشویی (آشپزخانه)

قیمت خرید و مشخصات شیرآلات اهرمی

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

قیمت و خرید شیرآلات لوکس کاویان

شیرآلات ارزان کاویان

مقایسه انواع آبکاری و معرفی بهترین رنگ شیرآلات!

تولید و ساخت شیرآلات در ایران از چه سالی شروع شد؟

6 نکته درباره صرفه جویی در مصرف آب

تاریخچه شیرآلات در جهان

چرا شيرآب سرد هميشه درسمت راست تنه شيرآلات (از روبرو) قرار دارد؟

نظرات شما