,
سبد خالی است
ورود

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

 آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

مراحل تولید شیرآلات اهرمی در شیرآلات کاویان

فرآیند تولید شیرآلات نسبتاً خشن است و ممکن است با ظرافت شیرآلات بهداشتی جور در نیاید اما تولید شیرآلات جذابیت های خاص خودش را نیز دارد. شرکت کاویان در این مقاله به عنوان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان شیرآلات ساختمانی، تجربیات خود را در زمینه تولید شیرآلات (Faucet Production Process) گردآوری کرده است. علاوه بر مطالعه راهنمای انتخاب بهترین شیرآلات دانستن این موارد نیز پیش از خرید شیرآلات خالی از لطف نیست.

به طور جامع و خلاصه، تولید شیرآلات (Faucet Production Process) شامل 12 مرحله طراحی شیرآلات، قالبسازی، شمش ریزی، ماهیچه گیری، ماهیچه سابی، ریخته گری، تخلیه ماسه، برشکاری، ماشین کاری، پرداختکاری، آبکاری و مونتاژ شیرآلات است. واحد کنترل کیفیت نیز باید در تمامی مراحل مربوط به تولید شیرآلات ساختمانی از کیفیت فرایندها و محصولات اطمینان حاصل کند. ممکن است در یک کارخانه تولید شیرآلات این مراحل به صورت دستی یا مکانیزه صورت گیرد و یا برخی مراحل مانند طراحی محصولات منحصر به فرد و غیر کپی در اولویت نباشد. در هر صورت پیش از اقدام به طراحی و تولید شیرآلات بهداشتی بهتر است نیاز بازار طی تحقیقات اصولی شناسایی شود.

مراحل تولید شیرآلات به شرح زیر است:

1-شناسایی شیرآلات مورد نیاز بازار:

واحد فروش شیرآلات کاویان پس از تحقیقات بازار، مشخصات کلی شیرآلات در نظر گرفته شده برای تولید بهترین شیرآلات را به اطلاع سازمان می رساند.

2-طراحی شیرآلات مورد نظر جهت شروع فرآیند تولید شیرآلات:

واحد طراحی شیرآلات کاویان، با بهره گیری از نرم افزارهای سه بعدی، طرح های خلاقانه شیرآلات خود را ارائه می دهد. این طرح ها به واحد های مختلف شیرآلات کاویان ارائه می شود تا پس از نهایی شدن طرح شیرآلات، نمونه ها ساخته شوند. حالا که نمونه اولیه محصول در دست است، نوبت به نظرسنجی از برخی نمایندگان می رسد. پس از اعمال اصلاحات در طرح شیرآلات بهداشتی، ساخت قالب ها جهت شروع فاز عملی تولید شیرآلات آغاز می شود.


3-ساخت قالب جهت تولید شیرآلات

در مرحله قالب سازیِ تولید شیرآلات بهداشتی باید دو نوع قالب ماهیچه و ریخته گری (ریژه) ساخته شوند که بعداً به مورد استفاده هر کدام می رسیم. نکته مهم در این مرحله صحت سیستم راهگاهی قالب هاست که توسط نرم افزار شبیه ساز در واحد طراحی بررسی می شود و در صورت نیاز، اصلاح می گردد. پس از تایید نهایی، واحد CNC به ساخت قالب شیرآلات می پردازد.

راهگاه چیست؟ در هنگام ریخته گری به مجراهایی نیاز است که از طریق آن ها مواد مذاب به درون قالب ها ریخته شود. این مسیرها باید با در نظر گرفتن عوامل مختلف در قسمت مناسبی از قالب تعبیه گردند تا مرحله ریخته گری تولید شیرآلات به بهترین شکل انجام گیرد.

دستگاه CNC چیست؟ دستگاهی است که نقشه های داده شده به زبان برنامه نویسی مناسب را روی بلوک های خام پیاده می کند و پیچیده ترین قالب ها را با دقیق ترین ابعاد آماده می کند.

 

تولید شیرآلات بهداشتی کاویان

4-تهیه شمش با عیار مناسب:

مرحله بعد، تهیه شمش برنج و اطمینان از عیار مناسب آن جهت شروع کار تولید شیرآلات است. بهترین شمش (بار) باید 58 تا 60% مس، زیر 2.5% سرب و حدود 38% روی داشته باشد و مقداری ناخالصی که اجتناب ناپذیر است. تمام شمش های وارد شده به کارخانه، پس از آنالیز با دستگاه کوانتومتر و اطمینان از قابل مصرف بودن جهت ایجاد آلیاژ استاندارد، به مراحل بعدی تولید شیرآلات راه پیدا می کنند در غیر این صورت برگشت داده می شوند. موادی که می توان در این واحد بکار بُرد شامل قراضه های برنجی، سربار کوره های ریخته گری برنج، آلومینیم، مس و شمش روی، سفاله برنج، گرد برنج حاصل از برشکاری و پرداختکاری و خلاصه هرچیزی است که در آن برنج باشد. آلیاژهای تهیه شده در این مرحله مواد اصلی شیرآلات هستند و بعدا در واحد ریخته گری به آنها باز می گردیم.

کوانتومتر چیست؟ دستگاهی است که با ایجاد جرقه بر روی فلز در محیط گاز بی اثر آرگون، طیف حاصل از بخارات آن فلز (در اینجا شمش برنج) را آنالیز می کند تا تولید شیرآلات استاندارد تضمین شود.

5- ماهیچه گیری و ماهیچه سابی در تولید شیرآلات

ماهیچه ترکیبی است از ماسه آغشته به رزین که به کمک هوای فشرده در قالب های داغ (دمای حدود 250درجه سانتیگراد) تزریق می شود و شکل قالب را به خود می گیرد. سپس در واحد ماهیچه سابی سطحشان صاف می شود و بعداً در قالب ریخته گری قرار گرفته، دور آن از با مواد مذاب پُر و سپس تخلیه می گردند تا شیرآلات بصورت توخالی تولید شوند.


تولید شیرآلات بهداشتی کاویان
مراحل تولید شیرآلات بهداشتی

6- ریخته گری شیرآلات بهداشتی (Gravity die-casting):

یکی از جذاب ترین مراحل تولید شیرآلات، ریخته گری است. در این مرحله که بصورت دستی یا ماشینی انجام می گردد، مواد مذاب در دمای حدود 1000 درجه سانتیگراد به درون قالب های ریخته گری که ماهیچه ها در آن ها قرار دارند ریخته می شود. مذاب مورد نیاز در کوره های گازی و درون بوته های گرافیتی 800 کیلوئی بدست می آید. در مرحله ریخته گری شیرآلات بهداشتی هر 2-3 ساعت از ذوب آنالیز گرفته می شود تا از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل گردد.

فرایند تولید شیرالات
پروسه تولید شیرآلات بهداشتی

 

مراحل تولید شیرآلات چیست؟
تولید شیرآلات بهداشتی کاویان

7- تخیله و برش شیرآلات ریخته شده:

پس از کنترل ظاهری قطعات ریخته شده، نوبت به تخلیه ماسه (همان ماهیچه) درون قطعات می رسد. در این مرحله از تولید شیرآلات، ابتدا قطعات درون کوره گرم می گردند و سپس به کمک دستگاه ویبره این ماسه ها تخلیه می گردد. سپس راهگاه و زوائد دیگر با سنگ برش جدا می گردند.

فرآیند تولید شیرآلات بهداشتی
پروسه تولید شیرالات

 

مراحل تولید شیرآلات
فرآیند تولید شیرآلات بهداشتی-برشکاری

8- ماشین کاری در تولید شیرآلات:

پس از تست، قطعات سالم خروجی از تخلیه و برش به مرحله ماشین کاری می روند. در این مرحله از تولید شیرآلات، سوراخ ها و رزوه ها تعبیه شده و بعضاً سطوح خشن ریختگی برداشته می شود تا نشیمن مناسبی برای مونتاژ و آب بندی ملزومات بدست آید.


تولید شیرآلات بهداشتی کاویان
مراحل تولید شیرآلات بهداشتی

9- پرداخت کاری شیرآلات بهداشتی:

مرحله پرداختکاری بصورت برون سپاری انجام می گیرد و فقط یک واحد کوچک در کارخانه جهت پرداخت آزمایشی قطعات شیرآلات وجود دارد. واحد تدارکات مسئولیت ارسال و بازگردادن قطعات را عهده دار است. در این مرحله سطح قطعات صیقل داده شده تا برای آبکاری آماده گردند و واحد کنترل کیفیت مطلوبیت قطعات را از نظر ظاهری کنترل می نماید.

10- آبکاری در تولید شیرآلات:

آبکاری قطعات شیرآلات بهداشتی کاویان نیز بصورت برون سپاری انجام می گیرد. قطعات پرداخت شده پس از کنترل کیفیت، جهت آبکاری شیرآلات به رنگ مورد نظر به کارگاه های متفاوتی فرستاده می شوند. پس از بازگشت به کارخانه و کنترل نهایی جهت مونتاژ و بسته بندی به واحد مونتاژ ارسال می گردند.

11- تهیه لوازم جهت تولید شیرآلات:

مواردی مانند کارتن و جعبه شیرآلات، کارتریج، نگین سرد و گرم، پیچ ها و مهره ها، شیلنگ توالت، علم دوش و... توسط واحد تدارکات خریداری شده و پس از کنترل 100درصد توسط واحد کنترل کیفیت در انبار نگهداری می گردند.

12- مونتاژ شیرآلات بهداشتی:

در مرحله مونتاژ، ملزومات شیرآلات اهرمی مورد تایید واحد QC پس از حک خوردن، مونتاژ، بسته بندی و شیرینگ می شود. سپس در کارتن های مورد نظر قرار داده شده و با گذر از آخرین مرحله تولید شیرآلات به دست شما می رسند.


تولید شیرآلات بهداشتی کاویان
فرآیند تولید شیرالات

شیرآلات کاویان تولیدکننده انواع شیرآلات لوکس و شیرآلات ارزان قیمت (اقتصادی) می باشد. از صفر تا صد شیرآلات بهداشتی کاویان به غیر از کارتریج که تکنولوژی ساخت آن در ایران وجود ندارد، توسط صنعتگران ایرانی و در خاک ایران تولید می گردد.

تولید شیرآلات بهداشتی کاویان-شیرآلات ساختمانی

می توان ادعا کرد طرح های خلاقانه و غیر کپی شیرآلات بهداشتی کاویان از بهترین شیرآلات ایرانی هستند که برگزیده 3 دوره از مسابقه طراحی صنعتی ایران (آیدیران) نیز شده اند.

قیمت ست شیرآلات

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.دسته بندی: دانستنی های شیرآلات بلاگ

ارسال نظر
حسنلو 3 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام تامین کننده ضایعات برنج هستم ایا میتوانم با شما همکاری داشته باشم جهت تامین قراضه های برنج لطفا راهنمایی کنید سپاس

شیرآلات کاویان 13 روز قبل
0-

سلام جناب. لطفا با واحد تدارکات به شماره 02156231908 داخلی 108 تماس بگیرید. با تشکر

جواد 3 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

تو این شرایط اقتصادی،عدم حمایت دولت،تامین مواد اولیه با بدبختی،استرس تامین نقدینگی، بذل فضل ادارات بیمه و مالیات و دها مشکل پیش بینی نشده دیگه تو صنعت ، دارین کار میکنین و بازم دمتون گرم که مثل بعضی ها پول برند را از مشتری نمیگیرین و منصف هستین.

شیرآلات کاویان 13 روز قبل
0-

سلام جناب، خیلی ممنون از دلگرمی و انرژی مثبتی که با این کامنت بهمون دادین.

مصطفی محمدنیا 5 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام روزتون بخیر.بنده تولید کننده کیسه های پارچه ای هستم با جنس و کیفیت وقیمت عالی. ۰۹۱۹۲۷۵۱۸۶۳محمدنیا میتونیم همکارز داشته باشیم

شیرآلات کاویان 13 روز قبل
0-

سلام جناب. لطفا با واحد تدارکات به شماره 02156231908 داخلی 108 تماس بگیرید. با تشکر

ابراهیم 3 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام من پرداختکار دسته اهرمی هستم میشه با هم‌همکاری داشته باشیم

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

سلام جناب. لطفا با واحد تدارکات به شماره 02156231908 داخلی 108 تماس بگیرید. با تشکر

ابراهیم وحیدی 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

اینکه چند محصول شما را خریداری کردم و از آن راضی هستم نشان از موفقیت شماست و اینکه مراحل تولید محصول را به این شکل روان و کامل توضیح می‌دهید شهامت شما را نشان می‌دهد که در کمتر تولیدکننده‌ی ایرانی می‌توان یافت. می‌دانم و می‌دانیم که ایرانی در چند ده حوزه‌ی تولید کالا از جمله شیرآلات موفق بوده و هست. به امید بهبود شرایط تولید و اقتصاد کشور و با آرزوی گسترش و افزایش موفقیت برای شما...

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

سلام جناب؛ همچین نظراتی باعث انرژی مضاعف تیم شیرآلات کاویان جهت بهبود مستمر محصولات کاویان هست. باعث افتخار ماست که از خریدتون راضی بودین.

عظیم نیا 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام عظیم نیا هستم پرداختکاری هستم آیا شما دسته شیر آلات هم برای پرداخت بیرون میدین

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

سلام جناب. لطفا با واحد تدارکات به شماره 02156231908 داخلی 108 تماس بگیرید. با تشکر

علی زمانی 4 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

بسیار عالی با کوشش و صداقت میتوان قلعه های کیفیت را طی کرد

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
1-

به امید روزهای بهتر

مجید 4 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

عالی 👍👍👍

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

سلامت باشید

حسین میرجلیلی 4 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام میرجلیلی هستم از شهر شاهدیه یزد من مغازه دار هستم میخوام برم تو کار مونتاژ شیر الات شما میتونید قطعات بهم بدین

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

سلام جناب. لطفا با واحد فروش به شماره 02122981556 تماس بگیرید. با تشکر

موسی 5 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

کاملا مفید و صحیح توضیح دادین

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

ممنون از توجه شما دوست عزیز

حمید 5 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

بسیار عالی و کامل بود تولید شیرآلات کاویان در حد شیرآلات اروپایی هستش

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

زنده باشید. ممنون از این همه انرژی مثبت

شهرام 5 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

بسيار عالي و كامل

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
1-

از توجه شما ممنونیم

مرجان 5 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

فوق العاده بود.🌺🌺🌺

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

خیلی خیلی ممنون

معایب و مزایای شیرآلات چشمی چیست؟

راهنمای گام به گام تعمیر گرفتگی و فشار کم شیر آشپزخانه

مزایا و معایب شیرآلات توکار چیست؟

راهنمای خرید شیرآلات توکار

معرفی انواع شیر پیسوار و کاربرد و جنس آن

شیرآلات مدرن؛ کنترل صوتی شیر ظرفشویی تا کاهش ترافیک اطراف سینک!

شیر مخلوط چیست و انواع آن کدام است؟

راهنمای خرید علم دوش

راهنمای ترمیم آبکاری شیرآلات دست دوم در منزل

مزایا و معایب شیرآلات طلایی (براق و مات)

آیا قیمت شیرآلات مورد نظر شما عادلانه است؟

راهنمای جامع خرید شیرآلات استاندارد و باکیفیت

بررسی جنس، کیفیت، مزایا و معایب شیرآلات سفید

شیرآلات بهداشتی کم مصرف لزوماً فشار آب را کاهش نمی دهد! چرا؟

چطور بهترین شیر حمام (شیر دوش حمام) را انتخاب کنیم؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر توالت (شیر دستشویی)

بهترین و پرفروش ترین شیرآلات ایرانی

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر ظرفشویی (آشپزخانه)

قیمت خرید و مشخصات شیرآلات اهرمی

آیا می دانید تولید شیرآلات بهداشتی (شیرآلات ساختمانی) چگونه است؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر روشویی

قیمت و خرید شیرآلات لوکس کاویان

شیرآلات ارزان کاویان

مقایسه انواع آبکاری و معرفی بهترین رنگ شیرآلات!

تولید و ساخت شیرآلات در ایران از چه سالی شروع شد؟

6 نکته درباره صرفه جویی در مصرف آب

تاریخچه شیرآلات در جهان

چرا شيرآب سرد هميشه درسمت راست تنه شيرآلات (از روبرو) قرار دارد؟

نظرات شما