سبد خالی است
  • صفحه اصلی
  • بلاگ
  • پشتیبانی کاویان
  • راهنمای نصب شیر توالت و دوش

راهنمای نصب شیر توالت و دوش

راهنمای نصب شیر توالت و دوش

مطمئن ترین راه جهت نصب شیر حمام و شیر توالت، تماس با نصابی حرفه ای است. اما شما نیز در صورتی که با مشکلی خاصی روبرو نشوید، می توانید با در اختیار داشتن ابزار مورد نیاز و مطالعه راهنمای نصب، شیرآلات دوش و توالت خود را نصب نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که در ساختمان های نوساز، حتماً قبل از شروع نصب شیرآلات حمام و دستشویی درپوش لوله های آب را برای مدتی کوتاه باز کنید تا آب با فشار از لوله ها خارج شده و به همراه آن مصالح ساختمانی و یا سنگریزه هایی که در زمان نصب به داخل لوله ها راه یافته اند، از مسیر آب خارج می شوند.

آموزش نصب شیرآلات توالت و شیرآلات دوش

1- جهت تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی جریان اصلی آب را قطع نمایید. سپس در پوش های لوله کشی آب سرد و گرم را باز کنید و برای لحظه ای جریان آب را برقرار نمایید.
2- دو عدد لنگی موجود در جعبه را خارج کنید. در سمت کوچک تر لنگی نوار تفلون ببندید. آن ها را با آچار فرانسه در مجراهای آب سرد و گرم به یک میزان محکم کنید؛ به طوری ;که در افق یکسان با فاصله مناسب برای بستن شیر نصب شود.
تذکر: برای کنترل فاصله مناسب لنگی ها، شیر را مقابل آن ها قرار دهید.
3- دو عدد کاور موجود در جعبه را با دست روی لنگی ها ببندید.
تذکر: در صورتی‌ که کاور تلسکوپی باشد ابتدا به حالت جمع شده روی لنگی ها بسته می شود و پس از نصب شیر با چرخاندن قسمت تلسکوپی طول آن افزایش می یابد و روی مهره ها پوشش داده می شود.

نصب شیرتوالت و نصب شیر دوش

4- مهره‌های پشت شیر توالت و شیر حمام را بعد از قرار دادن واشر های تخت درون مهره‌ ها بر روی لنگی‌ ها ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه در حد متوسط محکم کنید.
5- شیر اصلی آب را برای آزمون نشتی اتصالات و اطمینان از صحیح بودن عملیات نصب باز کنید.
تذکر: مهره‌ها به‌ قدری محکم بسته نشود که باعث پارگی واشرهای تخت شود. اگر بعد از برقراری جریان آب از مهره‌ها نشتی داشتید، مهره‌ها را تا جایی محکم نمایید که نشتی قطع شود.
6- شیلنگ‌ توالت مربوط را در جای خود به‌ آرامی و با دست ببندید.
شیر توالت یا شیر دوش (شیر حمام) شما آماده استفاده است.

جهت نصب شیر ظرفشویی و شیر روشویی خود، مقاله راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی را بخوانید.

 

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.
نظرات شما