,
سبد خالی است
ورود

راهنمای نصب شیر توالت و دوش

راهنمای نصب شیر توالت و دوش

مطمئن ترین راه جهت نصب شیر حمام و شیر توالت، تماس با نصابی حرفه ای است. اما شما نیز در صورتی که با مشکلی خاصی روبرو نشوید، می توانید با در اختیار داشتن ابزار مورد نیاز و مطالعه راهنمای نصب، شیرآلات دوش و توالت خود را نصب نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که در ساختمان های نوساز، حتماً قبل از شروع نصب شیرآلات حمام و دستشویی درپوش لوله های آب را برای مدتی کوتاه باز کنید تا آب با فشار از لوله ها خارج شده و به همراه آن مصالح ساختمانی و یا سنگریزه هایی که در زمان نصب به داخل لوله ها راه یافته اند، از مسیر آب خارج می شوند.

آموزش نصب شیرآلات توالت و شیرآلات دوش

1- جهت تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی جریان اصلی آب را قطع نمایید. سپس در پوش های لوله کشی آب سرد و گرم را باز کنید و برای لحظه ای جریان آب را برقرار نمایید.
2- دو عدد لنگی موجود در جعبه را خارج کنید. در سمت کوچک تر لنگی نوار تفلون ببندید. آن ها را با آچار فرانسه در مجراهای آب سرد و گرم به یک میزان محکم کنید؛ به طوری که در افق یکسان با فاصله مناسب برای بستن شیر نصب شود.
تذکر: برای کنترل فاصله مناسب لنگی ها، شیر را مقابل آن ها قرار دهید.
3- دو عدد کاور موجود در جعبه را با دست روی لنگی ها ببندید.
تذکر: در صورتی‌ که کاور تلسکوپی باشد ابتدا به حالت جمع شده روی لنگی ها بسته می شود و پس از نصب شیر با چرخاندن قسمت تلسکوپی طول آن افزایش می یابد و روی مهره ها پوشش داده می شود.

نصب شیرتوالت و نصب شیر دوش

4- مهره‌های پشت شیر توالت و شیر حمام را بعد از قرار دادن واشر های تخت درون مهره‌ ها بر روی لنگی‌ ها ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه در حد متوسط محکم کنید.
5- شیر اصلی آب را برای آزمون نشتی اتصالات و اطمینان از صحیح بودن عملیات نصب باز کنید.
تذکر: مهره‌ها به‌ قدری محکم بسته نشود که باعث پارگی واشرهای تخت شود. اگر بعد از برقراری جریان آب از مهره‌ها نشتی داشتید، مهره‌ها را تا جایی محکم نمایید که نشتی قطع شود.
6- شیلنگ‌ توالت مربوط را در جای خود به‌ آرامی و با دست ببندید.
شیر توالت یا شیر دوش (شیر حمام) شما آماده استفاده است.

جهت نصب شیر ظرفشویی و شیر روشویی خود، مقاله راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی را بخوانید.

 

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.
ارسال نظر
فرشاد 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

باسلام اگه لوله آب سردوآب گرم نسبت به هم موازی نباش وزاویه داشته باشن.اتصالی هست که بشه این زاویه رو صفر کرد؟رزوه ها نسبت به هم موازی نیستن

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. اگر این زاویه خیلی کم هست به کمک لنگی میشه مشکل رو حل کرد. لنگی های موجود در جعبه تا حدی این انحراف زاویه رو جبران می کنن. می تونید از واشر سیلیکونی نرم تر هم استفاده کنید تا جبران خطا بیشتر بشه. در صورتی که این زاویه زیاد باشه می تونید از 2 عدد چپقی فلزی که مثل زانوی 90 درجه هست برای هر لوله استفاده کنید و زاویه مورد نظرتون رو تنظیم کنید. البته به این روش شیر چند سانت جلوتر از دیوار قرار می گیره.
  

عباس 2 سال قبل
لغو
پاسخ
2-

سلام و درود اگر لوله سرد و گرم تراز و هم محور نباشند چکار باید کرد ممنونم از راهنمایی تون

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. اندازه استاندارد بین دو لوله 15 سانتی متر هست که زانو لنگی های موجود در بسته بندی شیرآلات قابلیت پوشش این فاصله تا ۲.5 سانت کمتر و بیشتر رو داره. به کمک لنگی ها می تونید تراز رو برقرار کنید. البته که اگر فاصله بیشتر از این مقدار است متاسفانه بهترین راه حل اصلاح لوله کشی یا استفاده از از دو لنگی روی هم با رو پیچ تو پیچ هست که ظاهر جالبی هم نداره.

محمد 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

با سلام و تشکر اگر سرپیچهای نصب شده(زانویی نصب شده در دیوار) در دیوار با یکدیگر هم محور نباشند ایا راهی برای نصب شیر توالت هست نصب دو عدد زانویی به شکلی هست که قسمت بالای سر یکی از زانوییها حدود ۲میلیمتر از سرامیک بیرون زده و زانویی دیگر با سرامیک هم سطح است

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام و وقت شما بخیر. بله. برای حل این اختلاف کافیه یکی از لنگی ها رو به مقدار مورد نیاز (مثلا ۱ دور) کمتر بپیچونی تا میزان بیرون زدگی دو لنگی از دیوار هم سطح بشه.

مهدی 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام وقتی کاشیکار زانوی های توی دیوار رو کج کرده باشه وشیر از پشت مهره آبندی نشه چیکار میشه کرد ؟؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
1-

سلام دوست عزیز. در مرحله اول باید سعی کنید با لنگی همراه با شیرآلات در زمان نصب تراز درست رو برقرار کنید و یا با استفاده از واشرهای ضخیمتر یا نرم تر مشکل آب بندی رو حل کنید. در صورتی که امکان پذیر نبود متاسفانه باید لوله کشی اصلاح بشه.

رضا 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام خسته نباشید با تشکر شما یه سوال داشتم فاصله آکس تا آکس لوله سرد و گرم در حمام (دیواری )چند سانتی متر باید باشه

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. فاصله آکس تا آکس در همه شیرآلات دیواری بصورت استاندارد 15 سانتی متر هست ولی در بعضی از شیرهای قدیمی و کلاسیک ممکنه 16 سانتی متر هم باشه.

علی 2 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام. ممنون از سایت خوب شما. اگر فاصله دو لوله در زمان کاشیکاری بیشتر شد و بهم خورد،ودر زمان نصبب مشکل داشتیم، ایا قطعه ایی هست که بتوان فاصله را به اندازه شیر کم کرد؟

حمزه 2 سال قبل
1-

سلام. می تونید از 2 عددچپقی فلزی که مثل زانوی 90 درجه هست برای هر لوله استفاده کنید. هم کج بودن لوله و هم فاصله دو لوله رو میشه باهاش تنظیم کرد.

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام و وقت شما بخیر. اندازه استاندارد بین دو لوله 15 سانتی متر هست که زانو لنگی های موجود در بسته بندی شیرآلات قابلیت جبران تا 2.5 سانت اختلاف اندازه رو داره. اگر بیشتر باشه کار پیچیده تر می شود باید از دو تا لنگی روی هم با رو پیچ تو پیچ استفاده کنید که ظاهر چندان خوبی هم نداره.

سعید 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

باسلام.اگرشیرنشتی داشت چطورنشتی رابگیریم؟وچطورشیردستشویی رابازکنیم؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. نشتی شیرآلات می تونه دلایل زیادی داشته باشه. مثلا اگر نشتی از زیردسته اهرمی باشه نشون دهنده مشکل در کارتریجه یا اگر از خود تنه شیرآلات باشه نشون میده تنه شیر سوراخ داره. اگر چکه و نشتی از مهره های باشه باید از واشر مناسب استفاده کنید. ما در مقاله https://www.kavianhamafza.com/blog/fixing-leaky-faucet سعی کردیم موارد مربوط به نشتی و چکه رو به طور کامل توضیح بدیم. برای باز کرد شیر توالت باید مهره ها رو با آچار فرانسه باز کنید تا کل شیر از روی لنگی ها برداشته بشه. اگر مشکل حل نشد لطفا با شماره 02122942058 تماس بگیرید تا با شنیدن توضیحات دقیق تر بتونیم راهنمایی بهتری داشته باشیم. ممنون

فرامرز 2 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام خسته نباشید، متاسفانه با بستن لنگی... فاصله مهرهای شیر توالت درست نمیشه. ممنون میشم کمکم بکنید؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام و وقت شما بخیر دوست عزیز. این نکته رو در نظر داشته باشید که اندازه استاندارد بین لوله های آب سرد و گرم شیر توالت و حمام 15 سانتی متر هست و لنگی های موجود در بسته بندی شیرآلات قابلیت جبران تا 2.5 سانت اختلاف کمتر و بیشتر رو داره. با تنظیم میزان محکم کردن لنگی ها بعد از بستن نوار تفلون می تونید کمترین فاصله 12.5 سانتی متر و بیشترین فاصله 17.5 سانتی متر رو متناسب با فاصله سوراخ های پشت شیر تنظیم کنید. اگر این فاصله حتی بیشتر از 17.5 سانت باشه کار پیچیده میشه . باید از دو لنگی روی هم با رو پیچ تو پیچ استفاده کنید که ظاهر خوبی هم نداره.

کمال 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

ممنون از توضیحات کاربردی تان.

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلامت باشید. امیدواریم نصب شیر توالت و یا نصب شیر دوش شما به راحتی انجام شده باشد. با تشکر

فرهاد 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام،یکی از لوله های توی دیوار کمی عقب تر از معمول قرار دارد بطوری که وقتی لنگی را نصب می کنم و کاور را روی آن قرار میدهم دیگر امکان بستن مهره شیر وجود ندارد چکار کنم که هم شزر کج بسته نشود و هم کاور را بتوان ببندم؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام جناب؛ می تونید این مشکل رو به واسطه قطعه ای به نام روپیچ توپیچ برطرف کنید. این قطعه یکی از اتصالات تاسیساتی هست که طول لوله کوتاه تر رو به اندازه مورد نیاز شما زیاد خواهد کرد تا باطول لوله دیگر برابر بشه. بعد می تونید قالپاق و مهره رو در جای خودشون ببندید.

نظرات شما