سبد خالی است
ورود
  • صفحه اصلی
  • بلاگ
  • پشتیبانی کاویان
  • راهنمای نصب شیر توالت و دوش

راهنمای نصب شیر توالت و دوش

راهنمای نصب شیر توالت و دوش

مطمئن ترین راه جهت نصب شیر حمام و شیر توالت، تماس با نصابی حرفه ای است. اما شما نیز در صورتی که با مشکلی خاصی روبرو نشوید، می توانید با در اختیار داشتن ابزار مورد نیاز و مطالعه راهنمای نصب، شیرآلات دوش و توالت خود را نصب نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که در ساختمان های نوساز، حتماً قبل از شروع نصب شیرآلات حمام و دستشویی درپوش لوله های آب را برای مدتی کوتاه باز کنید تا آب با فشار از لوله ها خارج شده و به همراه آن مصالح ساختمانی و یا سنگریزه هایی که در زمان نصب به داخل لوله ها راه یافته اند، از مسیر آب خارج می شوند.

آموزش نصب شیرآلات توالت و شیرآلات دوش

1- جهت تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی جریان اصلی آب را قطع نمایید. سپس در پوش های لوله کشی آب سرد و گرم را باز کنید و برای لحظه ای جریان آب را برقرار نمایید.
2- دو عدد لنگی موجود در جعبه را خارج کنید. در سمت کوچک تر لنگی نوار تفلون ببندید. آن ها را با آچار فرانسه در مجراهای آب سرد و گرم به یک میزان محکم کنید؛ به طوری ;که در افق یکسان با فاصله مناسب برای بستن شیر نصب شود.
تذکر: برای کنترل فاصله مناسب لنگی ها، شیر را مقابل آن ها قرار دهید.
3- دو عدد کاور موجود در جعبه را با دست روی لنگی ها ببندید.
تذکر: در صورتی‌ که کاور تلسکوپی باشد ابتدا به حالت جمع شده روی لنگی ها بسته می شود و پس از نصب شیر با چرخاندن قسمت تلسکوپی طول آن افزایش می یابد و روی مهره ها پوشش داده می شود.

نصب شیرتوالت و نصب شیر دوش

4- مهره‌های پشت شیر توالت و شیر حمام را بعد از قرار دادن واشر های تخت درون مهره‌ ها بر روی لنگی‌ ها ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه در حد متوسط محکم کنید.
5- شیر اصلی آب را برای آزمون نشتی اتصالات و اطمینان از صحیح بودن عملیات نصب باز کنید.
تذکر: مهره‌ها به‌ قدری محکم بسته نشود که باعث پارگی واشرهای تخت شود. اگر بعد از برقراری جریان آب از مهره‌ها نشتی داشتید، مهره‌ها را تا جایی محکم نمایید که نشتی قطع شود.
6- شیلنگ‌ توالت مربوط را در جای خود به‌ آرامی و با دست ببندید.
شیر توالت یا شیر دوش (شیر حمام) شما آماده استفاده است.

جهت نصب شیر ظرفشویی و شیر روشویی خود، مقاله راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی را بخوانید.

 

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.
ارسال نظر
علی یک ماه پیش
لغو
پاسخ
0-

سلام. ممنون از سایت خوب شما. اگر فاصله دو لوله در زمان کاشیکاری بیشتر شد و بهم خورد،ودر زمان نصبب مشکل داشتیم، ایا قطعه ایی هست که بتوان فاصله را به اندازه شیر کم کرد؟

شیرآلات کاویان 20 روز قبل
0-

سلام و وقت شما بخیر. اندازه استاندارد بین دو لوله 15 سانتی متر هست که زانو لنگی های موجود در بسته بندی شیرآلات قابلیت جبران تا 2.5 سانت اختلاف اندازه رو داره. اگر بیشتر باشه کار پیچیده تر می شود باید از دو تا لنگی روی هم با رو پیچ تو پیچ استفاده کنید که ظاهر چندان خوبی هم نداره.

کمال 4 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

ممنون از توضیحات کاربردی تان.

شیرآلات کاویان 3 ماه قبل
0-

سلامت باشید. امیدواریم نصب شیر توالت و یا نصب شیر دوش شما به راحتی انجام شده باشد. با تشکر

فرهاد 5 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام،یکی از لوله های توی دیوار کمی عقب تر از معمول قرار دارد بطوری که وقتی لنگی را نصب می کنم و کاور را روی آن قرار میدهم دیگر امکان بستن مهره شیر وجود ندارد چکار کنم که هم شزر کج بسته نشود و هم کاور را بتوان ببندم؟

شیرآلات کاویان 3 ماه قبل
0-

سلام جناب؛ می تونید این مشکل رو به واسطه قطعه ای به نام روپیچ توپیچ برطرف کنید. این قطعه یکی از اتصالات تاسیساتی هست که طول لوله کوتاه تر رو به اندازه مورد نیاز شما زیاد خواهد کرد تا باطول لوله دیگر برابر بشه. بعد می تونید قالپاق و مهره رو در جای خودشون ببندید.

نظرات شما