,
سبد خالی است
ورود
  • صفحه اصلی
  • بلاگ
  • پشتیبانی کاویان
  • راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (معمولی و شلنگدار یا شاوری)

راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (معمولی و شلنگدار یا شاوری)

 راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (معمولی و شلنگدار یا شاوری)

بهترين روش نصب شيرآلات تماس با نصابی با تجربه و قابل اطمينان است، اما اگر لوازم مورد نياز برای نصب شير در دسترس شما باشد و همه چيز خوب پيش برود، نصب شيرآلات کار سختی نيست. در اين مقاله، آموزش نصب شيرآلات (نصب شير روشويی و نصب شير ظرفشویی معمولی و شیر ظرفشویی شاوری یا شلنگدار) آورده شده است.


اولین مرحله در نصب هر نوع شیر روشویی و ظرفشویی تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی است تا بعداً باعث کم فشار شدن جریان آب نشوند. برای انجام این کار شير اصلی آب را قطع نماييد. سپس درپوش های لوله کشی آب سرد و گرم را باز کنيد و جريان آب را به صورت لحظه ای برقرار نماييد. در این حالت آب با فشار از لوله ها خارج شده و به همراه آن رسوبات و یا سنگریزه هایی که به داخل لوله ها راه یافته اند، از مسیر آب خارج می شوند.

سپس شيرهای پيسوار را پس از پيچيدن نوار تفلون در محل اتصال مربوط ببنديد و شير اصلی آب را باز کنيد.

آموزش نصب شيرآلات روشويی و شيرآلات ظرفشويی

  1. شيلنگ های آب سرد و گرم (شیلنگ های پیسوار) موجود در جعبه را در زير شير، ابتدا با کمک دست و سپس با آچار کمی محکم نماييد.

  2. تذکر: برای بستن شيلنگ ها در زير شير نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست.

  3. پيچ زير بند موجود در جعبه را در محل مربوط در زير شير ببنديد.

  4. اورينگ مربوط به کف شير (شير روشويی و يا شير ظرفشويی) را در جای خود قرار دهيد.

  5. سپس شيلنگ ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست يا آچار مخصوص مهره زيربند تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

  6. تذکر: بستن قطعه پلاستيکی مثلثی برای تثبيت بهتر شير ظرفشويی بر روی سينک لازم است.

نصب شيرآلات - نصب شير روشويی - نصب شير ظرفشويی

5. شيلنگ های آب سرد و گرم متصل به شير را ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه بر روی شير پيسوار محکم نماييد.

تذکر: برای بستن شيلنگ ها به شير پيسوار نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست. با نگه داشتن شيلنگ ها در هنگام بستن، از پيچش و تاخوردگی شديد جلوگيری نماييد. رعايت نکردن اين مورد باعث باز شدن شلنگ از زير شير و خرابی می شود.

6. جريان آب را از طريق شيرهای پيسوار برای آزمون نشتی اتصالات و اطمينان از صحيح بودن عمليات نصب برقرار کنيد. شير شما آماده استفاده است.

در حالت معمول شيرهای روشويی و ظرفشويی با استفاده از يک اورينگ، 2 عدد پيچ زيربند، دو عدد واشر و 2 مهره زيربند با کمک آچار و پيچ گوشتی بر روی سينک بسته می شوند. با استفاده از نصب آسان می توان با لوازم کمتر و با دست شير را در جا خود محکم نمود.

برای کسانی که شيرآلات اهرمی با قابليت نصب آسان خريداری نموده اند، مرحله 3 نصب به صورت زير می باشد.

3- اورينگ مربوط به کف شير را در جای خود قرار دهيد. سپس شيلنگ ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند (آسان بند) را با دست تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

نصب آسان شيرآلات چيست؟

يکی از مواردی که در نظر گرفتن آن هنگام خريد شيرآلات اهميت دارد، قابليت نصب آسان است. نصب آسان به ويژه برای تاسيسات کاران، نصاب ها و کسانی اهميت دارد که خودشان تمايل به نصب سريع شيرآلات در منزل دارند.
نصب شيرآلات روشويی - نصب شيرآلات ظرفشويی

شايد برای شما هم پيش آمده باشد که هنگام نصب شیر روشویی و شیر ظرفشویی با تعداد زيادی پيچ و مهره روبرو شده باشيد. در نصب آسان تعداد اين پيچ و مهره ها کاهش داده شده و به جای آنها از قطعه ای به نام مُشتی که شبيه به واشری بزرگ است استفاده می شود. در اين صورت افرادي با حداقل دانش فنی و با استفاده از دست به جای آچار نيز می توانند شيرآلات بهداشتی خود را شخصاً نصب نمايند.

هنگام خريد شيرآلات از وبسايت شيرآلات کاويان، در بخش اطلاعات فنی، از وجود امکان نصب آسان در محصول مورد نظر خود اطلاع حاصل نماييد.

راهنمای مراحل نصب شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری)

1. شیلنگ های پیسوار (شیلنگ های آب گرم و سرد) را بدون بستن نوار تفلون در زیر شیر محکم کنید. در صورت نیاز می توانید از آچار استفاده نمایید.

2. اورینگ آب بندی را در شیار کف شیر قرار دهید و شیلنگ ها را از سوراخ نصب سینک عبور دهید تا شیر در محل نصب مناسب خود قرار گیرد.

3. سپس در زیر سینک، شیلنگ های آویزان را از قطعه پلاستیکی عبور داده و قطعه پلاستیکی را به زیر سینک بچسبانید و به وسیله مهره زیر بند در جای خود محکم کنید تا شیر ظرفشویی شاوری در جای خود نصب و ثابت شود.

4. قسمت انتهای شیلنگ شاوری را بدون استفاده از نوار تفلون، به لوله بلند زیر شیر متصل و با آچار سفت کنید.

راهنمای مراحل نصب شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری

5.وزنه سربی را مطابق با شکل بالاتر از قوس U شکل پایین شیلنگ شاوری نصب کنید به نحوی وزن آن را در پایین کشیدن شیلنگ حس کنید.

6. شیلنگ های آب سرد و گرم (که قبلاَ در زیر شیر ظرفشویی شاوری نصب کرده اید) را ابتدا با دست و سپس با آچار بر روی شیر پیسوار محکم کنید. دقت کنید تا از پیچ و تاب خوردگی شیلنگ ها جلوگیری کنید تا بعدا در اثر فشار از جای خود در نیایند.

7. جهت اطمینان از نصب صحیح شیر ظرفشویی شاوری خود، جریان آب را از شیر پیسوار برقرار و عدم نشتی را چک کنید.

در صورت نياز به آموزش نصب شیرآلات دوش و توالت، مقاله راهنمای نصب شير توالت و دوش را بخوانيد.

استفاده از اين مقاله صرفا با لينک فعال مجاز است.

ارسال نظر
محمدرضا 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

من شیر ظرفشویی مدل میشکا رو خریداری کردم. توی بسته بندی یه قطعه پلاستیکی وجود داره که ظاهرا برای زیر سینک هستش. ولی وقتی اون قطعه رو میزارم دیگه مهره زیربند به شیر نمیرسه که بسته بشه. ممنون میشم یه فیلمی چیزی از نحوه نصب شیرالات قرار بدین یا بگین چطوری نصب کنیم. ممنونم

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
3-

سلام و وقت شما بخیر. قطعه پلاستکی برای این هست که در زیر سینک های استیل نازک قرار بگیره تا شیر ظرفشویی در جای خودش محکم بشه و لقی نداشته باشه. در صورتی که سینک شما به اندازه کافی ضخیم هست نیازی به استفاده از اون قطعه ندارید.

رشیدی 2 سال قبل
لغو
پاسخ
2-

علت اینکه آب از علم شیر بالا نمیاد؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. سوال شما کلی هست. ممکنه پرلاتور، توری شیر پیسوار یا توری کارتریج دچار رسوب گرفتگی شده باشه. یا داخل شیر مشکل تراشکاری داشته باشه. در صورت تمایل با شماره 02122942058 تماس بگیرید و سوال خودتون رو مطرح کنید تا از واحد فنی خدمتتون تماس بگیرن.

شبگرد تنها 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام و عرض ادب و احترام. تشکر از مجموع راهنمایی های جامع برای نصب شیرآلات تون. لطفاً راهنمایی کنید چطوری میتونیم شیرهای جدید اهرمی را جایگزین شیرآلات قدیمی (روشویی، دوش، توالت و ظرفشویی) که همگی شیرها خروجی های آبشان از دیوار و به صورت توکار است (مثلا ظرفشویی بالاتر از سینک) کنیم؟ ممنون. تشکر

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
2-

دوست عزیز سلام. بهترین کار خرید شیر ظرفشویی دیواری اهرمی برای آشپزخونه و شیرآلات روشویی دیواری اهرمی برای سرویس بهداشتی هست. در غیر این صورت برای اصلاح لوله کشی حتما نیاز به شکافتن دیوار و لوله کشی مجدد هست. برای شیرآلات توالت و دوش مشکلی ندارید و مدل های قدیمی رو می تونید به راحتی با مدل های جدید اهرمی تعویض کنید.

محسن 2 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام و ببخشید. من چطوری میتونم ست کامل شیرهای قدیمی که لوله های آب سرد و گرم از دیوار و بالای سینک بیرون اومده را با شیرهای اهرمی روی سینک تعویض کنم. درصورت تعویض سینک خروجی آب سرد و گرم که از دیوار هست را چطوری به زیر سینک بکشونم؟ چون خرابی و .... خیلی میشه. ست کامل هم گرفتم، ولی اصلا فکر اینجام را نمی‌کردم. الان که آوردم دیدم شیرهای قدیمی به لوله های قدیمی توکار وصل شده. ممنون میشم در سایت یا ایمیل راهنمایی کنید. سپاس

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
1-

سلام و وقت شما بخیر متاسفانه برای این کار حتماً به کمی تخریب دیوار و لوله کشی نیاز دارید. یا اینکه روکار لوله کشی رو انجام بدین که ظاهر بسیار زشتی پیدا می کنه. بهترین کار خرید شیر ظرفشویی دیواری برای آشپزخونه و شیرآلات روشویی دیواری برای سرویس بهداشتی هست که به نظر میرسه حتی الان برای شما به صرفه تر از تخریب دیوار باشه. بد نیست نظر یک نفر تاسیساتی با تجربه در این زمینه رو هم جویا بشید.

مهدیخانی 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

باسلام وقت خوش، شیر دو پایه کلاسیک رو چطور روی روشویی چینی که تک پایه است نصب کنیم؟؟؟؟؟ روشویی های چینی جدید همگی یک سوراخ تک پایه دارند./ باید دو سوراخ دیگر ایجاد کنیم که کاری دشوار است

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
3-

سلام و وقت شما بخیر. ایجاد سوراخ جدید بر روی سینک چینی کار سخت ولی قابل انجامی هست. بهتره از یه نصاب با تجربه کمک بگیرید تا با ابزار مناسب این کار رو انجام بده چون در غیر این صورت ممکنه سینک ترک برداره یا بشکنه. در نهایت شیرآلات اهرمی انتخاب مناسب تری از شیرآلات کلاسیک هستن چون هم دوام بیشتری دارن و هم عملکرد راحت تری.

محمدی اراک 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام زمان تعویض برای بازکردن شیر، پیچ و مهرها اگر زنگ زده باشند تکلیف چیست؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. برای حل این مشکل می تونید از اسپری ضد زنگ استفاده کنید. در صورتی که پیچ و مهره ها به دلیل خوردگی ضعیف شدن بهتره تعویض بشن.

محمود 2 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

ممنونم واقعا عالی بود

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
1-

سلامت باشید. ممنون از لطف شما

محمدی 2 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام خدا قوت و ممنون از راهنمائی های ارزشمند شما بزرگوار بعد از بستن شیلنگ های آب سرد و گرم به شیر زیر ظرفشوئی . چه با استفاده از نوار تفلون و بدون نوار تفلون ، در هر دو مورد آب با فشار نشت میکرد. لطفا راهنمائی بفرمائید. ممنون

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. بهتره که برای آب بندی شلنگ از نوار تفلون استفاده نکنید. لطفا یک بار با اورینگ مناسب اینکار رو انجام بدین و اگر مشکل حل نشد با واحد پشتیبانی به شماره 02122942058 تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن. ممنون

ستاره 3 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام. شیر آب حمام مدل اردکی چطوری از دوش استفاده میشه؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
3-

سلام و وقت شما بخیر. برای جواب دقیق به این سوال به اطلاعات بیشتری نیاز داریم. لطفا کنید شماره تماس خودتون رو در قسمت تماس با ما اعلام بفرمایید تا خدممتون تماس بگیریم. با تشکر

مجید 3 سال قبل
لغو
پاسخ
2-

سلام شیر ظرفشویی تونو نمیتونم باز کنم مدل نصب آسان از زیر سینک هرچقدر زور میزنم باز نمیشه

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

با سلام و آرزوی سلامتی احتمال داره رزوه پیچ نصب آسان در جای خود جا نیفتاده باشه و این مورد باعث سخت باز شدن شیر مورد نظر می شه. باید شیر از روی سینک محکم مهار بشه و بعد پیچ نصب آسان با نیروی بیشتر از زیر سینک باز بشه.

مسعود مطلبی 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

آفرین بر شما برای این همه اطلاعات خوبی که در مورد شیرآلات گذاشتید . بسیار استفاده کردم ممنونم از شما

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. خوشحالیم که این مقاله نصب شیر ظرفشویی براتون مفید بوده. ممنون از همراهی شما

سجاد 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام و احترام ممنون از تیم خوبتون من میخوام تنه شیر آشپزخانه رو تعویض کنم ولی نمیتونم تنه قدیمی رو باز کنم نه با دست نه با آچار فرانسه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام و وقت شما بخیر باشه احتمالا به دلیل جرم گرفتن شیر قبلی باز کردن آن مشکله. برای آزاد کردن پیچ قدیمی می توانید از چند قطره روغن ترمز بر روی پیچ یا از اسپری روانکاری WD40 استفاده کنید. با تشکر

رحیمی 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

سلام عرض ادب، یه سوال داشتم میشه راهنمایی کنید شیرالات ک الان همه جا هست رو چجوری میشه بهش یه اتصال دیگ اضافه کرد برای اب ورودی مینی واش میخام هیج جایی نداریم ک شیرالاتش مدل قدیمی ها باشه

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام و وقتتون بخیر. می تونید زیر سینک روشویی یا ظرفشویی از یک سه راهی پیسوار استفاده کنید و شلنگ آب ورودی مینی واش را به یکی از خروجی های شیر پیسوار متصل کنید.

ناصر 3 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

سلام جای شیر روشویی را چگونه سوراخ کنیم

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز. باید با توجه به جنس سینک از مته متناسب استفاده کنید. اگر شیر روشویی سنگی یا سرامیکی مورد نظرتون هست بهتره حتماً از یک متخصص کمک بگیرید چون ممکنه ترک یا شکستگی ایجاد بشه.

جعفرحسین پور 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

خیلی عالی توضیح دادیدسپاسگزارم موفق ومویدباشید

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
2-

سلام و وقت شما بخیر. واقعا باعث خوشحالی و انرژی مضاعف ما هست. ممنون

محمد 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

با سلام. شیرهای جدید که نیاز به سوراخ بزرگ دارند و روشویی سوراخش بزرگ نیست چطور نصب میشود؟

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
0-

سلام و وقت بخیر. سلام دوست عزیز. باید با توجه به جنس سینک از مته متناسب برای باز کردن سوراخ استفاده کنید. با اینکه ساده به نظر می رسه اما اگر شیر روشویی سنگی یا سرامیکی مورد نظرتون هست بهتره حتماً از یک متخصص کمک بگیرید چون ممکنه ترک یا شکستگی ایجاد بشه.

محمد 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

باسلام چرا در داخل جعبه شیر خریداری شده مهره زیر بند موجود است ولی پیچ زیر بند موجود نیست.الان برای نصب باید چه کاری انجام داد.

شیرآلات کاویان 2 سال قبل
1-

وقتتون بخیر. در محصولات کاویان پیچ زیربند برای نصب راحت تر معمولاً توسط واحد مونتاژ در داخل مهره قرار می گیره. در غیر این صورت یا در جعبه های کوچکتر داخل بسته بندی و یا در لوله های فومی در بسته بندی های جدیدتر می تونید پیداش کنید. اگر همراه با شیر موجود نبود بهتره با واحد خدمات پس از فروش شرکت و یا فروشگاهی که محصول رو از اون خریداری کردین تماس بگیرید و یا از یک لوازم ساختمانی تهیه کنید.

کمال 3 سال قبل
لغو
پاسخ
2-

توضیحات تان عالی بود.

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
3-

سلام دوست عزیز؛ خوشحالیم که راهنمای نصب شیر ظرفشویی و روشویی برای شما مفید واقع شده است. با تشکر از انرژی مثبت شما

حسین حریری 3 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

اگه امکان داره برای این شماره معایب رو بفرستید یا در پیچتون در اینستا و راهنمایی کامل کنید ممنون میشم نگران نباشید هر چه بیشتر در مورد کالاها عکسهای واضح مثل تبلیغات کشورهای پیشرفته چنان عکسهای براق و از گزینه زن در تبلیغات استفاده می‌کنند شما چرا این کار رو انجام ندهید ممنونم از شما دوستان

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
1-

سلام دوست عزیز؛ در مقاله مزایا و معایب شیرآلات شاوری در بخش بلاگ به صورت کامل در مورد نقاط قوت و ضعف شیر شاوری توضیح داده ایم. به صورت خلاصه استهلاک شیر شاوری از شیرآلات ظرفشویی معمولی بالاتر هست امّا کاربرد و سهولت استفاده بسیار زیادی داره. در صورتی که نگهداری از شیرآلات ظرفشویی شاوری به درستی انجام شه تا سال ها می تونه بدون هیچگونه ایرادی کار کنه.

حسین حریری 3 سال قبل
لغو
پاسخ
0-

با سلام معایب اصلی و علت شیلنگ شاوری رو مطرح نکردید من یه بازنشسته هستم حداکثر سعی دارم تمامی تعمیرات خونه رو خودم انجام بدم لطفا تمامی معایب شلنگ شیر شاوری رو توضیح بدهید اگه برای کسانی که این شغل را دارند ضرر و زیانی نداره

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
0-

سلام دوست عزیز؛ در مقاله مزایا و معایب شیرآلات شاوری در بخش بلاگ به صورت کامل در مورد نقاط قوت و ضعف شیر شاوری توضیح داده ایم. به صورت خلاصه استهلاک شیر شاوری در شیرآلات ظرفشویی معمولی بالاتر هست امّا کاربرد بسیار بالایی داره و راحتی زیادی برای کاربران ایجاد می کنه. در صورتی که نگهداری از شیرآلات ظرفشویی شاوری به درستی انجام شه تا سال ها می تونه بدون هیچگونه ایرادی کار کنه.

سعید 3 سال قبل
لغو
پاسخ
1-

دمتون گرم عالی بود. من که شیر نصب کردم

شیرآلات کاویان 3 سال قبل
2-

سلام و وقت بخیر. نمیدونید همچین کامنت هایی چه انرژی به تیم کاویان میدن! خوشحالیم که به هدفمون از نوشتن این مقاله رسیدیم.

نظرات شما