سبد خالی است

راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (نصب آسان روشویی و ظرفشویی)

  • صفحه اصلی
  • امور مشتریان
  • پشتیبانی کاویان
  • راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (نصب آسان روشویی و ظرفشویی)

راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (نصب آسان روشویی و ظرفشویی)

بهترين روش نصب شيرآلات تماس با نصابي با تجربه و قابل اطمينان است، اما اگر لوازم مورد نياز براي نصب شير در دسترس شما باشد و همه چيز خوب پيش برود، نصب شيرآلات کار سختی نيست. در اين مقاله، آموزش نصب شيرآلات (نصب شير روشويی و نصب شير ظرفشویی) آورده شده است.

آموزش نصب شيرآلات روشويی و شيرآلات ظرفشويي

1- شير اصلی آب را قطع نماييد. سپس درپوش‌هاي لوله‌کشي آب سرد و گرم را باز کنيد و جريان آب را به‌صورت لحظه‌ای برقرار نماييد. اين کار موجب تخليه رسوبات احتمالی موجود در لوله‌کشی مي‌شود.

2- شيرهای پيسوار را پس از پيچيدن نوار تفلون در محل اتصال مربوط ببنديد و شير اصلی آب را باز کنيد.

3- شيلنگ‌های آب سرد و گرم موجود در جعبه را در زير شير، ابتدا با کمک دست و سپس با آچار کمی محکم نماييد.

تذکر: برای بستن شيلنگ‌ها در زير شير نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست.

4- پيچ زير بند موجود در جعبه را در محل مربوط در زير شير ببنديد.

نصب شيرآلات - نصب شير روشويی - نصب شير ظرفشويی

5- اورينگ مربوط به کف شير (شير روشويی و يا شير ظرفشويی) را در جای خود قرار دهيد.

سپس شيلنگ‌ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست يا آچار مخصوص مهره ی زيربند تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

تذکر: بستن قطعه پلاستيکي مثلثی برای تثبيت بهتر شير ظرفشويی بر روي سينک لازم است.

6- شيلنگ‌های آب سرد و گرم متصل به شير را ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه بر روی شير پيسوار محکم نماييد.

تذکر: برای بستن شيلنگ‌ها به شير پيسوار نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست. با نگه‌داشتن شيلنگ‌ها در هنگام بستن، از پيچش و تاخوردگی شديد جلوگيری نماييد. رعايت نکردن اين مورد باعث باز شدن شلنگ از زير شير و خرابی می شود.

7- جريان آب را از طريق شيرهای پيسوار برای آزمون نشتی اتصالات و اطمينان از صحيح بودن عمليات نصب برقرار کنيد. شير شما آماده استفاده است.

در حالت معمول شيرهای روشويی و ظرفشويی با استفاده از يک اورينگ، 2 عدد پيچ زيربند، دو عدد واشر و 2 مهره زيربند با کمک آچار و پيچ گوشتی بر روی سينک بسته می شوند. با استفاده از نصب آسان می توان با لوازم کمتر و با دست شير را در جا خود محکم نمود.

براي کسانی که شيرآلات اهرمی با قابليت نصب آسان خريداری نموده اند، مرحله 5 نصب به صورت زير می باشد.

 

5- اورينگ مربوط به کف شير را در جای خود قرار دهيد. سپس شيلنگ‌ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند (آسان بند) را با دست تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

نصب آسان شيرآلات چيست؟

يکی از مواردی که در نظر گرفتن آن هنگام خريد شيرآلات اهميت دارد، قابليت نصب آسان است. نصب آسان به ويژه برای تاسيسات کاران، نصاب ها و کسانی اهميت دارد که خودشان تمايل به نصب سريع شيرآلات در منزل دارند.
نصب شيرآلات روشويی - نصب شيرآلات ظرفشويی

شايد براي شما هم پيش آمده باشد که هنگام با تعداد زيادی پيچ و مهره روبرو شده باشيد. در نصب آسان تعداد اين پيچ و مهره ها کاهش داده شده و به جای آنها از قطعه اي به نام مُشتی که شبيه به واشری بزرگ است استفاده می شود. در اين صورت افرادي با حداقل دانش فنی و با استفاده از دست به جای آچار نيز مي توانند شيرآلات بهداشتی خود را شخصاً نصب نمايند.

هنگام خريد اينترنتی شيرآلات از وبسايت شيرآلات کاويان، در بخش اطلاعات فنی، از وجود امکان نصب آسان در محصول مورد نظر خود اطلاع حاصل نماييد.

در صورت نياز به آموزش نصب دوش و توالت، مقاله راهنمای نصب شير توالت و دوش را بخوانيد.

استفاده از اين مقاله صرفا با لينک فعال مجاز است.

نظرات شما