سبد خالی است
ورود
  • صفحه اصلی
  • بلاگ
  • پشتیبانی کاویان
  • راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (معمولی و شلنگدار یا شاوری)

راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (معمولی و شلنگدار یا شاوری)

 راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (معمولی و شلنگدار یا شاوری)

بهترين روش نصب شيرآلات تماس با نصابی با تجربه و قابل اطمينان است، اما اگر لوازم مورد نياز برای نصب شير در دسترس شما باشد و همه چيز خوب پيش برود، نصب شيرآلات کار سختی نيست. در اين مقاله، آموزش نصب شيرآلات (نصب شير روشويی و نصب شير ظرفشویی معمولی و شیر ظرفشویی شاوری یا شلنگدار) آورده شده است.


اولین مرحله در نصب هر نوع شیر روشویی و ظرفشویی تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی است تا بعداً باعث کم فشار شدن جریان آب نشوند. برای انجام این کار شير اصلی آب را قطع نماييد. سپس درپوش های لوله کشی آب سرد و گرم را باز کنيد و جريان آب را به صورت لحظه ای برقرار نماييد. در این حالت آب با فشار از لوله ها خارج شده و به همراه آن رسوبات و یا سنگریزه هایی که به داخل لوله ها راه یافته اند، از مسیر آب خارج می شوند.

سپس شيرهای پيسوار را پس از پيچيدن نوار تفلون در محل اتصال مربوط ببنديد و شير اصلی آب را باز کنيد.

آموزش نصب شيرآلات روشويی و شيرآلات ظرفشويی

  1. شيلنگ های آب سرد و گرم (شیلنگ های پیسوار) موجود در جعبه را در زير شير، ابتدا با کمک دست و سپس با آچار کمی محکم نماييد.

  2. تذکر: برای بستن شيلنگ ها در زير شير نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست.

  3. پيچ زير بند موجود در جعبه را در محل مربوط در زير شير ببنديد.

  4. اورينگ مربوط به کف شير (شير روشويی و يا شير ظرفشويی) را در جای خود قرار دهيد.

  5. سپس شيلنگ ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست يا آچار مخصوص مهره زيربند تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

  6. تذکر: بستن قطعه پلاستيکی مثلثی برای تثبيت بهتر شير ظرفشويی بر روی سينک لازم است.

نصب شيرآلات - نصب شير روشويی - نصب شير ظرفشويی

5. شيلنگ های آب سرد و گرم متصل به شير را ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه بر روی شير پيسوار محکم نماييد.

تذکر: برای بستن شيلنگ ها به شير پيسوار نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست. با نگه داشتن شيلنگ ها در هنگام بستن، از پيچش و تاخوردگی شديد جلوگيری نماييد. رعايت نکردن اين مورد باعث باز شدن شلنگ از زير شير و خرابی می شود.

6. جريان آب را از طريق شيرهای پيسوار برای آزمون نشتی اتصالات و اطمينان از صحيح بودن عمليات نصب برقرار کنيد. شير شما آماده استفاده است.

در حالت معمول شيرهای روشويی و ظرفشويی با استفاده از يک اورينگ، 2 عدد پيچ زيربند، دو عدد واشر و 2 مهره زيربند با کمک آچار و پيچ گوشتی بر روی سينک بسته می شوند. با استفاده از نصب آسان می توان با لوازم کمتر و با دست شير را در جا خود محکم نمود.

برای کسانی که شيرآلات اهرمی با قابليت نصب آسان خريداری نموده اند، مرحله 3 نصب به صورت زير می باشد.

3- اورينگ مربوط به کف شير را در جای خود قرار دهيد. سپس شيلنگ ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند (آسان بند) را با دست تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

نصب آسان شيرآلات چيست؟

يکی از مواردی که در نظر گرفتن آن هنگام خريد شيرآلات اهميت دارد، قابليت نصب آسان است. نصب آسان به ويژه برای تاسيسات کاران، نصاب ها و کسانی اهميت دارد که خودشان تمايل به نصب سريع شيرآلات در منزل دارند.
نصب شيرآلات روشويی - نصب شيرآلات ظرفشويی

شايد برای شما هم پيش آمده باشد که هنگام نصب شیر روشویی و شیر ظرفشویی با تعداد زيادی پيچ و مهره روبرو شده باشيد. در نصب آسان تعداد اين پيچ و مهره ها کاهش داده شده و به جای آنها از قطعه ای به نام مُشتی که شبيه به واشری بزرگ است استفاده می شود. در اين صورت افرادي با حداقل دانش فنی و با استفاده از دست به جای آچار نيز می توانند شيرآلات بهداشتی خود را شخصاً نصب نمايند.

هنگام خريد شيرآلات از وبسايت شيرآلات کاويان، در بخش اطلاعات فنی، از وجود امکان نصب آسان در محصول مورد نظر خود اطلاع حاصل نماييد.

راهنمای مراحل نصب شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری)

1. شیلنگ های پیسوار (شیلنگ های آب گرم و سرد) را بدون بستن نوار تفلون در زیر شیر محکم کنید. در صورت نیاز می توانید از آچار استفاده نمایید.

2. اورینگ آب بندی را در شیار کف شیر قرار دهید و شیلنگ ها را از سوراخ نصب سینک عبور دهید تا شیر در محل نصب مناسب خود قرار گیرد.

3. سپس در زیر سینک، شیلنگ های آویزان را از قطعه پلاستیکی عبور داده و قطعه پلاستیکی را به زیر سینک بچسبانید و به وسیله مهره زیر بند در جای خود محکم کنید تا شیر ظرفشویی شلنگدار در جای خود نصب و ثابت شود.

4. قسمت انتهای شیلنگ شاوری را بدون استفاده از نوار تفلون، به لوله بلند زیر شیر متصل و با آچار سفت کنید.

راهنمای مراحل نصب شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری

5.وزنه سربی را مطابق با شکل بالاتر از قوس U شکل پایین شیلنگ شاوری نصب کنید به نحوی وزن آن را در پایین کشیدن شیلنگ حس کنید.

6. شیلنگ های آب سرد و گرم (که قبلاَ در زیر شیر ظرفشویی شاوری نصب کرده اید) را ابتدا با دست و سپس با آچار بر روی شیر پیسوار محکم کنید. دقت کنید تا از پیچ و تاب خوردگی شیلنگ ها جلوگیری کنید تا بعدا در اثر فشار از جای خود در نیایند.

7. جهت اطمینان از نصب صحیح شیر ظرفشویی شاوری خود، جریان آب را از شیر پیسوار برقرار و عدم نشتی را چک کنید.

در صورت نياز به آموزش نصب شیرآلات دوش و توالت، مقاله راهنمای نصب شير توالت و دوش را بخوانيد.

استفاده از اين مقاله صرفا با لينک فعال مجاز است.

ارسال نظر
کمال 3 ماه قبل
لغو
پاسخ
1-

توضیحات تان عالی بود.

شیرآلات کاویان 2 ماه قبل
2-

سلام دوست عزیز؛ خوشحالیم که راهنمای نصب شیر ظرفشویی و روشویی برای شما مفید واقع شده است. با تشکر از انرژی مثبت شما

حسین حریری 4 ماه قبل
لغو
پاسخ
1-

اگه امکان داره برای این شماره معایب رو بفرستید یا در پیچتون در اینستا و راهنمایی کامل کنید ممنون میشم نگران نباشید هر چه بیشتر در مورد کالاها عکسهای واضح مثل تبلیغات کشورهای پیشرفته چنان عکسهای براق و از گزینه زن در تبلیغات استفاده می‌کنند شما چرا این کار رو انجام ندهید ممنونم از شما دوستان

شیرآلات کاویان 2 ماه قبل
1-

سلام دوست عزیز؛ در مقاله مزایا و معایب شیرآلات شاوری در بخش بلاگ به صورت کامل در مورد نقاط قوت و ضعف شیر شاوری توضیح داده ایم. به صورت خلاصه استهلاک شیر شاوری از شیرآلات ظرفشویی معمولی بالاتر هست امّا کاربرد و سهولت استفاده بسیار زیادی داره. در صورتی که نگهداری از شیرآلات ظرفشویی شاوری به درستی انجام شه تا سال ها می تونه بدون هیچگونه ایرادی کار کنه.

حسین حریری 4 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

با سلام معایب اصلی و علت شیلنگ شاوری رو مطرح نکردید من یه بازنشسته هستم حداکثر سعی دارم تمامی تعمیرات خونه رو خودم انجام بدم لطفا تمامی معایب شلنگ شیر شاوری رو توضیح بدهید اگه برای کسانی که این شغل را دارند ضرر و زیانی نداره

شیرآلات کاویان 2 ماه قبل
0-

سلام دوست عزیز؛ در مقاله مزایا و معایب شیرآلات شاوری در بخش بلاگ به صورت کامل در مورد نقاط قوت و ضعف شیر شاوری توضیح داده ایم. به صورت خلاصه استهلاک شیر شاوری در شیرآلات ظرفشویی معمولی بالاتر هست امّا کاربرد بسیار بالایی داره و راحتی زیادی برای کاربران ایجاد می کنه. در صورتی که نگهداری از شیرآلات ظرفشویی شاوری به درستی انجام شه تا سال ها می تونه بدون هیچگونه ایرادی کار کنه.

سعید 4 ماه قبل
لغو
پاسخ
0-

دمتون گرم عالی بود. من که شیر نصب کردم

شیرآلات کاویان 2 ماه قبل
0-

سلام و وقت بخیر. نمیدونید همچین کامنت هایی چه انرژی به تیم کاویان میدن! خوشحالیم که به هدفمون از نوشتن این مقاله رسیدیم.

نظرات شما