سبد خالی است
پشتیبانی کاویان
  • صفحه اصلی
  • امور مشتریان
  • پشتیبانی کاویان
  • راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (نصب آسان روشویی و ظرفشویی)

راهنمای نصب شیر روشویی و ظرفشویی (نصب آسان روشویی و ظرفشویی)

با اینکه پس از خرید شیرآلات، بهترین و مطمئن ترین راه جهت نصب، تماس با نصابی با تجربه و قابل اطمینان است، اگر لوازم مورد نیاز برای نصب در دسترس شما باشد و همه چیز خوب پیش برود، نصب شیرآلات کار سختی نیست. در این مقاله سعی داریم با توضیحات دقیق، نصب شیرآلات توسط خریداران را تا حد ممکن امکانپذیر کنیم.

آموزش نصب شیرآلات روشویی و شیرآلات ظرفشویی

1- شیر اصلی آب را قطع نمایید. سپس درپوش‌های لوله‌کشی آب سرد و گرم را باز کنید و جریان آب را به‌صورت لحظه‌ای برقرار نمایید. این کار موجب تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله‌کشی می‌شود.
2- شیرهای پیسوار را پس از پیچیدن نوار تفلون در محل اتصال مربوط ببندید و شیر اصلی آب را باز کنید.
3- شیلنگ‌های آب سرد و گرم موجود در جعبه را در زیر شیر، ابتدا با کمک دست و سپس با آچار کمی محکم نمایید.
تذکر: برای بستن شیلنگ‌ها در زیر شیر نیازی به استفاده از نوار تفلون نیست.
4- پیچ زیر بند موجود در جعبه را در محل مربوط در زیر شیر ببندید.

5- اورینگ مربوط به کف شیر را در جای خود قرار دهید.

سپس شیلنگ‌ها را از سوراخ نصب روشویی یا سینک عبور داده و مهره زیر بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست یا آچار مخصوص مهره ی زیربند تا حدی محکم کنید که شیر در جای خود ثابت شود. تذکر: بستن قطعه پلاستیکی مثلثی برای تثبیت بهتر شیر ظرفشویی بر روی سینک لازم است.

6- شیلنگ‌های آب سرد و گرم متصل به شیر را ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه بر روی شیر پیسوار محکم نمایید. تذکر: برای بستن شیلنگ‌ها به شیر پیسوار نیازی به استفاده از نوار تفلون نیست. با نگه‌داشتن شیلنگ‌ها در هنگام بستن، از پیچش و تاخوردگی شدید جلوگیری نمایید. رعایت نکردن این مورد باعث باز شدن شلنگ از زیر شیر و خرابی می‌شود.

7- جریان آب را از طریق شیرهای پیسوار برای آزمون نشتی اتصالات و اطمینان از صحیح بودن عملیات نصب برقرار کنید. شیر شما آماده استفاده است.

در حالت معمول شیرهای روشویی و ظرفشویی با استفاده از یک اورینگ، 2 عدد پیچ زیربند، دو عدد واشر و 2 مهره زیربند با کمک آچار و پیچ گوشتی بر روی سینک بسته می شوند. با استفاده از نصب آسان می توان با لوازم کمتر و با دست شیر را در جای خود محکم نمود.

برای کسانی که شیرآلات اهرمی با قابلیت نصب آسان خریداری نموده اند، مرحله 5 نصب به صورت زیر می باشد.

 

5- اورینگ مربوط به کف شیر را در جای خود قرار دهید. سپس شیلنگ‌ها را از سوراخ نصب روشویی یا سینک عبور داده و مهره زیر بند (آسان بند) را با دست تا حدی محکم کنید که شیر در جای خود ثابت شود.

نصب آسان شیرآلات چیست؟

یکی از مواردی که در نظر گرفتن آن هنگام خرید شیرآلات اهمیت دارد، قابلیت نصب آسان است. نصب آسان به ویژه برای تاسیسات کاران، نصاب ها و کسانی اهمیت دارد که خودشان تمایل به نصب سریع شیرآلات در منزل دارند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام نصب شیرآلات با تعداد زیادی پیچ و مهره روبرو شده باشید. در نصب آسان تعداد این پیچ و مهره ها کاهش داده شده و بجای آنها از قطعه ای به نام مُشتی که شبیه به واشری بزرگ است استفاده می شود. در این صورت افرادی با حداقل دانش فنی و با استفاده از دست به جای آچار نیز می توانند شیرآلات بهداشتی خود را شخصاً نصب نمایند.
هنگام
خرید اینترنتی شیرآلات از وبسایت شیرآلات کاویان، در بخش اطلاعات فنی، از وجود امکان نصب آسان در محصول مورد نظر خود اطلاع حاصل نمایید.

در صورت نیاز به آموزش نصب دوش و توالت، مقاله راهنمای نصب شیر توالت و دوش را بخوانید.

 

استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.

نظرات شما