سبد خالی است
ورود

مشکلات قابل حل شیرآلات ظرفشویی

مشکلات قابل حل شیرآلات ظرفشویی

معمولاً وقتی شیر ظرفشویی به مشکلی بر می خورد ما سریعاً انگشت خود را به سوی تولیدکننده ها نشانه می بریم و یا تصور می کنیم که عمر آن تمام شده است. شاید تا حدی حق با ما باشد اما قبل از تصمیم گیری سریع، بهتر است که موارد زیر را یک بار چک کنیم.

۱. نصب شیرآلات
در اکثر مواقع افراد بدون توجه به نکات نصب، خود دست به کار می شوند و شیرآلات جدید را نصب می کنند. سعی کنید اگر همراه جعبه شیرآلات جدید خریداری شده راهنمای نصب موجود می باشد، حتما آن را مطالعه و طبق آن عمل نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در صورت امکان چند ویدیوی آموزشی آنلاین هم ببینید.
۲. چکه کردن
چکه کردن شیر آشپزخانه یکی از دلایل اصلی می باشد که خیلی از خانم های خانه دار را وادار به تعویض آن می کند. قبل از هزینه کردن و خرید شیرآلات جدید، حتما بررسی کنید که مشکل چکه چقدر جدی و غیر قابل حل است.
مشکلات چکه کردن شیر ظرفشویی معمولاً به دو مورد بر می گردد: از بین رفتن اورینگ شیرآلات که قطعه ای برای آب بندی شیر می باشد. و یا فرسودگی قطعات دیگر شیر که نیاز به تعویض دارند. در هر دو این حالا بهتر است اول به راهنمای داخل جعبه مراجعه نمایید و سریعاً دست به خرید نزنید مگر اینکه واقعا نیاز به تغییرات جدید در آشپزخانه خود دارید.
۳. فشار آب
اگر فشار شیر آب شما ناگهانی کم و کمتر شد به احتمال زیاد به علت رسوب گرفتگی می باشد. اکثر شیرآلات را می توان باز و قطعاتش را به راحتی تمیز کرد. در ایران به علت سخت بودن آب ترجیحاً ماهی یک بار شیر را باز و داخل آنرا تمیز کنید.
در موارد جدی تر ممکن است مسأله فشار آب مربوط به تأمین کننده آب باشد که در این صورت تمام شیرآلات خانه با نوسان فشار آب روبرو خواهند بود. در این صورت بهتر است با یک لوله کش تماس بگیرید.

 دسته بندی : دانستی های شیر ظرفشویی , نگهداری از شیرآلات

شیرآلات دوکاره (دومنظوره) چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

شیرآلات فنری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

شیر شاوری چیست؟ شیرآلات شلنگدار چه مزایا و معایبی دارند؟

راهنمای مقایسه و انتخاب بهترین شیر ظرفشویی (آشپزخانه)

مشکلات قابل حل شیرآلات ظرفشویی

نظرات شما